Ciekawe wieści ze świata mareckiej piłki!

Mikołaj Szczepanowski KurierMarecki

 3 lipca 2013    11:04

W ostatnim czasie wydarzyło się kilka ciekawych spraw związanych z osobami znanymi z mareckiej piłki.

Rafał Barzyc (rocznik 1995), rodowity markowianin, w latach 2005-2010 piłkarz MTS Marcovii testowany jest przez pierwszoligowy GKS Tychy. Warto przypomnieć, że w maju tego roku zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 18-stu, w wygranym meczu przeciwko Białorusi. W ostatniej edycji Mareckiej Ligi Futsalu grając w zespole Estudiantes zajął II miejsce. Obecnie jest napastnikiem w zespole Mazura Karczew.

źródło: http://wolak-management.pl/aktualnosci/242-rafa%C5%82-barzyc-95-rsquo-testowany-w-gks-tychy.html

Kolejny markowianin, Kamil Mazek (rocznik 1995), zawodnik warszawskiej Legii zdobył w tym sezonie Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych. Zagrał w dwóch meczach fazy finałowej (z Arką Gdynia i Cracovią). Młody pomocnik z powodzeniem występuję także w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, która jest przeznaczona dla starszych graczy.

źródło: http://www.90minut.pl/liga/0/liga6810.html

Miło nam poinformować, że w czerwcu dyrektorem wykonawczym Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa został Ernest Waś, który podczas swojej kariery piłkarskiej związany był z mareckim klubem. Być może będzie miało to znaczenie dla potencjalnej współpracy naszego miasta z Legią Warszawa. Nie umiera bowiem temat lokalizacji bazy treningowej Akademii przy ul. Wspólnej. Wg informacji redakcji ma dojść do spotkania Bogusława Leśnodorskiego, prezesa Legii z Januszem Werczyńskim, burmistrzem Miasta. Nie oznacza to jednak, że Marki znalazły się w ścisłym kręgu zainteresowania warszawskiego klubu, wciąż są jedynie jedną z kilku opcji. W grę wchodziłoby prawdopodobnie stworzenie bazy treningowej dla starszych roczników Legii.

Źródło: http://legia.com/news,36198-ernest_was_dyrektorem_wykonawczym_akademii.html

Z kolei 25 czerwca ogłoszono, że Jarosław Wojciechowski, zawodnik, a także wieloletni trener młodzieżowych roczników oraz drużyny seniorskiej MTS Marcovii zostanie dyrektorem Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec.

źródło: http://legia.net/wiadomosci,52068-byly_gracz_legii_pokieruje_akademia_zaglebia.html

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Informację zebrali: Marcin Boczoń, Mikołaj Szczepanowski

Galeria

zdjecie: 53732
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry