Parkingi BIKE & RIDE w Markach

START:    10 sierpnia 2013

Piotr Matusiak UMMarki

 10 lipca 2013    13:41

Zwracamy się z gorącym apelem do mieszkańców Marek o zgłaszanie kolejnych lokalizacji parkingów.

Właśnie oddano do użytku trzy pierwsze monitorowane, ogólnodostępne  i bezpłatne parkingi rowerowe BIKE & RIDE.

Na początek zostały wybrane trzy lokalizacje, na ulicy Wczasowej w Strudze, na alei Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta oraz na rogu Kościuszki i Sosnowej. Wszystkie parkingi usytuowane są w bezpośrednim sąsiedztwie przystanków autobusowych.

System taki zapewni możliwość zaparkowania roweru i skorzystania z komunikacji miejskiej w dojeździe do pracy czy szkoły. Parkingi zostały jednolicie oznakowane oraz wyposażone w stojaki typu 'Amsterdam', które gwarantują solidne zabezpieczenie przeciw kradzieżowe. Ponadto obiekty te są objęte całodobowym miejskim monitoringiem wizyjnym.

-Nie chodzi o to, aby pracownik urzędu bez przerwy pilnował rowerów- mówi pomysłodawczyni akcji radna powiatowa Sylwia Matusiak- po prostu chcemy, aby mieszkańcy nie bali się pozostawiać rowerów, a monitoring radykalnie zmniejsza ryzyko kradzieży.

- W przypadku 'zniknięcia' roweru będziemy dysponowali materiałem filmowym, który może służyć jako materiał dowodowy dla Policji i sądu - dodaje Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński- chcemy aby rower stał dla markowian codziennym środkiem transportu, a nie tylko pojazdem do celów rekreacyjnych.

Projekt organizacji przestrzeni publicznej, której elementem są nowe parkingi rowerowe, będzie  rozszerzany i niewątpliwie obejmie swoim zasięgiem miejskie targowisko, obiekty sportowe oraz placówki oświatowe.

Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do mieszkańców Marek o zgłaszanie kolejnych lokalizacji parkingów. Swoje propozycje proszę kierować na adres mailowy promocja@marki.pl. Pierwsze pięćdziesiąt osób otrzyma od Wydziału Spraw Społecznych odblaskową kamizelkę rowerową z logo Miasta Marki.

Mamy nadzieję że mieszkańcy aktywnie włączą się w realizację mareckiego projektu BIKE & RIDE.

Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 53950
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry