Wielki sukces Karolinki

Michał Suchecki UKSStruga

 1 lutego 2009    22:45

W zimowe ferie troje zawodników UKS "Struga" wzięło udział w jednej z najważniejszych imprez warcabowych organizowanych dla dzieci i młodzieży, jakim jest Młodzieżowy Puchar Polski w warcabach 100-polowych. W tym roku zawody odbyły się w Licheniu k/Konina w dniach 28.01-01.02.2009. Z UKS "Struga" pojechało na Mistrzostwa troje zawodników: Karolinka Sobolewska (kat. orliczek - do lat 10), Piotr Nagraba i Aleksander Werelich (obaj w kategorii młodzików - do lat 13). Trener Jarosław Suchecki wytypował na wyjazd więcej osób, ale jednym przeszkodziła choroba, innym ferie i rodzinne wyjazdy. Trochę szkoda, bo takie zawody to z jednej strony próba swoich sił, a z drugiej ciężka praca i podnoszenie swoich kwalifikacji.

Chłopcom nie poszło najlepiej. W swojej kategorii mieli dużą konkurencję, faworytami byli utytułowani i bardzo doświadczeni warcabiści. Ostatecznie zajęli 18 i 19 miejsce. Mogło być lepiej.

Wielkim sukcesem zakończył się turniej dla Karolinki, która została Wicemistrzynią Polski w kategorii orliczek! Drugie miejsce na Mistrzostwach Polski to wielkie wydarzenie, tym bardziej, że były to pierwsze tej rangi zawody dla naszej zawodniczki. Karolina trenuję grę w warcaby zaledwie od kilkunastu miesięcy. Trzeba przyznać, że ćwiczy sumiennie, a praca połączona ze zdolnościami daje wspaniałe efekty. Nasza zawodniczka, zdobywając tytuł wicemistrzyni, zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy, które w tym roku w sierpniu odbędą się w Holandii. Było więc o co walczyć. Mamy nadzieję, że sukces zmotywuje Karolinkę do dalszej pracy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta SucheckaGaleria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry