Skrzyżowanie Piłsudskiego/Małachowskiego/Wspólna - Jest raport Komendy Stołecznej Policji!

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki

 19 lipca 2013    13:36

Skrzyżowanie ul. Piłsudskiego z ul. Wspólną i Małachowskiego to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań na drodze krajowej nr 8, która przecina nasze miasto. Liczne kolizje, wypadki, a ostatnio ofiary śmiertelne powodowały duży niepokój wśród mieszkańców Marek. Niepokój w pełni zasadny? Idą jednak zmiany ku lepszemu?

Mieszkańcy oraz radni apelowali do burmistrza, aby ten podjął interwencję w sprawie poprawy bezpieczeństwa na wspomnianym skrzyżowaniu. Niestety, ale działania podejmowane przez urząd nie przynosiły żadnych efektów, dlatego postanowiłem interweniować w własnym zakresie, jako radny Miasta Marki.

Pierwsze spotkanie z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim przyczyniło się do interwencji z jego strony w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zarządza drogą krajową nr 8. Ówczesne stanowisko zarządcy, które stwierdzało, że skrzyżowanie spełnia wszelkie kryteria bezpieczeństwa i nie ma potrzeby generowania kolejnych zabezpieczeń - nie satysfakcjonowało nikogo.

Podczas kolejnego spotkania wojewoda zapewnił mnie, że sprawa skrzyżowania musi zostać rozwiązana i zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc. Nie miałem wątpliwości, że pomoc taka będzie miała miejsce, ponieważ dotychczasowe relacje z wojewodą wskazywały, że jest człowiekiem, na którego zawsze można liczyć (obwodnica Marek, place zabaw w programie ?Radosna Szkoła?) udowadniają, że można go określać mianem przyjaciela Marek.

Owocem ostatniego spotkania było pismo wojewody Jacka Kozłowskiego, które skierował do Komendy Stołecznej Policji z prośbą o raport na temat zdarzeń drogowych, które miały miejsce w rejonie skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Wspólną i Małachowskiego.

 

Dziś już wiemy, że raport policji wskazuje jednoznacznie na potrzebę bezpieczeństwa na wspomnianym skrzyżowaniu. Wskazuje on na konkretne rozwiązania takie jak: zmiana organizacji ruchu, czy montaż stacjonarnego urządzenia rejestrującego w pasie drogowym ul. Piłsudskiego. Zależy nam w szczególności na montażu rejestratora, ponieważ zarówno z opinii mieszkańców, jak i samego raportu wynika, że najczęstszą przyczyną wypadków w rejonie skrzyżowania są: ignorowanie czerwonego światła oraz nadmierna prędkość. Raport Komendy Stołecznej Policji w wersji PDF Stanowisko Komendy Stołecznej Policji jest dla nas - mieszkańców Marek bardzo dobrą wiadomością, ponieważ zdecydowanie przyśpieszy działania w kierunku konkretnych i namacalnych efektów. W najbliższym czasie planuję kolejne spotkania w sprawie jak najszybszego montażu rejestratora.

Ps. Osobiście czuję dużą satysfakcję, że moje działania przynoszą efekty, ponieważ moi oponenci jedyne, co potrafią, to śmiać się pod nosem, a od tego jeszcze nikomu się w tym mieście nie polepszyło?

Więcej informacji na ten i inne tematy  

Galeria

zdjecie: 54189
fot. 1
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry