Ostatnia szansa na kanalizację z dotacją

START:    30 września 2013

Piotr Matusiak UMMarki Wodociąg

 23 lipca 2013    08:29

Oprócz dofinansowanego ze środków unijnych projektu, Wodociąg Marecki realizuje drugie potężne zadanie, umożliwiające osiągnięcie zakładanego we wniosku aplikacyjnym efektu ekologicznego, tj,  przyłączenie 5,5 tysiąca posesji, co oznacza, że ok. 20 tys. mieszkańców będzie podłączonych do kanalizacji.

Dotychczas ze wszystkich trzech wniosków złożonych w ramach budowy programu podłączeń do sieci kanalizacyjnej dzięki współfinansowaniu NFOŚiGW zostanie przyłączonych ponad 14,5 tys. mieszkańców tzn. ponad 4100 posesji.  Obecnie trwa nabór do czwartego wniosku. Mieszkańcy mają jeszcze jedną szansę na skorzystanie z tego programu, ponieważ w przyszłym roku nie będzie on kontynuowany. Należy podkreślić, że Gmina Miasto Marki jako jedna z niewielu w Polsce otrzymała dofinansowanie na podłączenie kilku tysięcy gospodarstw do sieci kanalizacyjnej. I nadal ponad 5 tys. mieszkańców może wziąć udział w tym programie. Warto pamiętać, że Markowianin otrzymuje bezpłatną dokumentację projektową przygotowaną przez Zespół Projektowy Wodociągu Mareckiego, który jest finansowany z budżetu Urzędu Miasta Marki.

Co należy zrobić? Wystarczy, że po szczegółowe informacje zadzwonią Państwo pod następujące numery: 668 466 162, 668 467 034, 668 465 266 lub przyjdą do siedziby Zespołu Projektowego przy ul. Żeromskiego 32 (naprzeciw Wodociągu Mareckiego) w godzinach 9.00-15.00 pn., wt., pt., i 9.00-18.00 śr., czw.

 

TERMIN ZGŁOSZENIA SIĘ DO WODOCIĄGU MARECKIEGO DO 30.09.2013 r!!!

  Dlaczego warto się podłączyć? Po pierwsze - cena - tańsze koszty niż przy wywożeniu ścieków i możliwość skorzystania z dotacji Po drugie - wygoda - nie trzeba pilnować przepełnienia szamb Po trzecie - ekologia - oczyszczamy ścieki, chronimy zasoby wodne   Gdzie można się już podłączyć? We wszystkich Kontraktach za wyjątkiem 6 i 6 a.   Obszary działań w ramach kontraktów
Numer Kontraktu Zakres Działania
1 Kolektor sanitarny D0,80m odprowadzający ścieki z Marek do warszawskiego systemu kanalizacji.
2 Obejmuje obszar na wschód od Al. Piłsudskiego i poniżej rzeki Długiej
3 Obejmuje obszar na zachód od Al. Piłsudskiego do ul. Słonecznej.
4 Obejmuje obszar od ul. Stawowej do ul. Cichej i obszar od ul. Zakole do ul. Słonecznej (z wyłączeniem ul. Kasztanowej)
4a Kanał sanitarny  w ulicach: Dużej, Zimnej, Prostej, Mokrej.
5 Obejmuje obszar miasta na zachód od Al. Piłsudskiego między ul. Napoleona do ul. Dąbrowskiego, w tym ul. Kasztanowa.
5a Obejmuje obszar na wschód od Al. Piłsudskiego miedzy ul. Lisa Kuli  a ul. Sowińskiego i Ceglaną.
6 Obejmuje obszar miasta wzdłuż ul. Granicznej i na północ od ul. Granicznej.
6a Obejmuje obszar wzdłuż ul. Długiej, Łącznej,  Spacerowej,
  W jaki sposób można się podłączyć? 1.            Podłączenie z dofinansowaniem ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej   1.1. Zasady: a)            Wodociąg Marecki jest nieodpłatnie inwestorem zastępczym na bazie podpisanej z właścicielem posesji umowy, b)           NFOŚiGW przyznaje dofinansowanie do 90% realnego kosztu inwestycji, c)            połowa realnego kosztu inwestycji jest bezzwrotną pożyczką, a połowa pożyczką niskoprocentową w wysokości 3,5% (brak opłat manipulacyjnych), d)           wymagany wkład własny minimum 10% realnego kosztu inwestycji, e)           co do zasady nie są finansowane przyłącza do działek niezabudowanych (wyjątkowo w przypadku podjęcia budowy budynku mieszkalnego w ciągu ? roku od złożenia umowy wstępnej);   1.2. Co zainteresowany właściciel posesji w Markach  powinien zrobić? a)            złożyć umowę wstępną tj. deklarację i oświadczenie w Zespole Projektowym (ul. Żeromskiego 32, budynek naprzeciw Wodociągu Mareckiego), b)           ustalić w Zespole Projektowym trasę i projekt przyłącza kanalizacyjnego, c)            podpisać przesłaną umowę wykonawczą z Wodociągiem Mareckim na wykonanie przyłącza, jego finansowanie i odbiór ścieków, d)           uiścić opłatę wstępną najpóźniej po otrzymaniu informacji o terminie realizacji przyłącza;   1.3. Co robi Wodociąg Marecki? a)            wpisuje zgłoszoną posesję do konkretnego wniosku o dofinansowanie, b)           składa wniosek w NFOŚiGW i o ile zostanie zaakceptowany, prowadzi dalsze prace, c)            projektuje przyłącza według harmonogramu ustalonego przez Zespół Projektowy dla konkretnych ulic, d)           po wyborze wykonawcy przekazuje właścicielowi posesji informację o terminie realizacji przyłącza, e)           nadzoruje realizację przyłącza, f)            przeprowadza odbiór techniczny przyłącza.   2.            Podłączenie z własnych środków a)            projekty indywidualne wykonane przez Zespół Projektowy  są udostępniane przez inspektorów nadzoru Wodociągu Mareckiego, b)           projekty indywidualne wykonane przez innych projektantów są opiniowane przez Wodociąg Marecki odpłatnie, c)            inspektorzy nadzoru wydają dzienniczki budowy tam, gdzie przyłącze może zostać wpięte do czynnego kanału sanitarnego, d)           Wodociąg Marecki nie pełni roli inwestora zastępczego, e)           właściciel posesji sam ponosi koszty związane z nadzorem Wodociągu Mareckiego i odbiorem technicznym przyłącza.

Szczegółowe informacje na stronie

Wodociągu Mareckiego

 

Galeria

zdjecie: 54221

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry