Zaproszenie i Sprawozdanie z Debaty Społecznej II

Krzysztof Bychowski FundacjaDlaRozwoju Wybory

 6 listopada 2006    15:23

Mieszkańców Marek zapraszamy na trzecią debatę społeczną, która odbędzie się 8 listopada 2006 roku o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Pomnikowej 21. Tematem przewodnim debaty będzie ?Kultura, sport, rekreacja?. Spotkanie to będzie miało również charakter podsumowujący.
Zapraszamy!

30 października 2006 roku w Gimnazjum nr 1 w Markach odbyła się druga z cyklu trzech debat społecznych organizowanych w ramach akcji ?Masz głos, masz wybór?. Tematem przewodnim debaty były problemy ochrony środowiska. W debacie wzięli udział przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych zarejestrowanych w Markach.
Wśród najważniejszych problemów ochrony środowiska naturalnego Marek wymieniono: brak całkowitej rekultywacji górki śmieciowej, zaśmiecone lasy, brak kanalizacji, drogę szybkiego ruchu przecinającą Marki i związane z tym dużą szybkość pojazdów, hałas, pękanie budynków położonych wzdłuż ulicy Piłsudskiego. W czasie dyskusji stwierdzono również brak strategii rozwoju Marek w zakresie ekologii. Uwidacznia się też niedostateczna świadomość ekologiczna społeczeństwa.
W czasie debaty podane zostały też sposoby rozwiązania niektórych poruszonych kwestii: całkowite skanalizowane miasta do 2010 roku, wybudowanie obwodnicy do 2010-2012 roku, zmiana terenów leśnych na inwestycyjne. Podobnie, jak w pierwszej z debat, stwierdzono, iż wiele z mareckich problemów mogłoby zostać rozwiązanych poprzez znalezienie inwestora strategicznego oraz wykorzystywanie środków unijnych. Ochronę środowiska zaś należałoby zacząć od siebie, trzeba się jej uczyć, między innymi poprzez programy ekologiczne w szkołach czy programy promujące estetykę miasta.

Magdalena Okaj

Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry