Szlakiem trzech religii

START:    16 sierpnia 2013

Marek Kroczek AkcjaKatolicka

 4 sierpnia 2013    22:42

Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce do Archidiecezji Białostockiej
„Szlakiem trzech religii, dwóch wyznań”, w dniach 16-18 sierpnia 2013 roku.

Trasa pielgrzymki:
Sokółka - Białystok - Święta Woda - Bohoniki - Supraśl - Tykocin - Hodyszewo

Na zaproszenie Księdza Prałata Tadeusza Żdanuka, Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Archidiecezji Białostockiej, Proboszcza Parafii p.w. Świętego Rocha w Białymstoku weźmiemy udział w dwudniowych uroczystościach odpustowych w parafii.

Pielgrzymować będziemy białostockim szlakiem pielgrzymkowo-turystycznym bł. ks. Michała Sopoćki. Nawiedzimy Sanktuaria w Świętej Wodzie, Sokółce (miejsce cudu eucharystycznego w 2008 roku), Białymstoku i Hodyszewie. Zwiedzimy miejsca odgrywające szczególną rolę na mapie kulturalnej Białegostoku.

W Tykocinie poznamy religię i zwyczaje Żydów. W Bohonikach zwiedzimy miejscowy meczet i cmentarz Tatarów Polskich, poznamy ich kulturę i tradycję. W Supraślu zwiedzimy cerkiew prawosławną oraz słynne w świecie Muzeum Ikon.

W czasie naszej pielgrzymki podziwiać będziemy piękno przyrody Puszczy Knyszyńskiej: ogród leśny - SILVARIUM w Poczopku, Kopną Górę, arboretum niesamowitych okazów drzew w Sokołdzie.

Sporo czasu spędzimy w hodyszewskim ośrodku „Ojczyzna” prowadzonym przez Księży Pallotynów, w którym będziemy mieszkać w czasie naszego pielgrzymowania.

Przewidujemy atrakcyjne niespodzianki dla uczestników naszej sierpniowej pielgrzymki.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
Zapisy przyjmuje i informacji udziela Marek Kroczek: tel. 503385959; email: akcja@marki.net.pl

Program pielgrzymki do pobrania w formacie pdf.

Galeria

zdjecie: 54536
zdjecie

Marek Kroczek

Współpracuje z portalem marki.net.pl od 2004 roku.
Prezes Mareckiej Akcji Katolickiej.
Radny, przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miasta Marki w latach 2006-2010. Pomysłodawca, realizator imprez rodzinno-rekreacyjnych, ogólnomiejskich konkursów międzyszkolnych i wielu innych przedsięwzięć. Organizator wyjazdów rodzinnych oraz pielgrzymek krajowych i międzynarodowych.

Autor hasła MARKOWE MARKI.
Z pasją pomaga innym... zapominając o sobie.
Miłośnik wszystkich zwierząt, dużych i małych.. tych co skaczą i fruwają...

akcja.marki.net.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry