Poprawa bezpieczeństawa- 'sukces wielu ojców'

Piotr Matusiak UMMarki

 13 sierpnia 2013    15:56

Starania Urzędu Miasta Marki doprowadziły do poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ulicy Wspólnej.

Pod koniec lipca warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprogramował sygnalizację świetlną oraz zamontował dodatkowe maszty z sygnalizatorami przy niebezpiecznym skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Małachowskiego. Realne działania poprawiające bezpieczeństwo w tym rejonie były efektem intensywnych działań Urzędu Miasta Marki. W ten sposób zrealizowane zostały  wielokrotnie formułowane żądania pod adresem GDDKiA. Jednak sukces ma wielu ojców. W internecie pojawiły się informacje sugerujące, że był to wynik indywidualnych zabiegów i starań.

Poniżej przedstawiamy korespondencję prowadzoną przez Urząd Miasta Marki z instytucjami odpowiedzialnymi za organizację ruchu na alei Piłsudskiego. Z dokumentacji jednoznacznie wynika, że zmiany dokonywane przez GDDKiA i Główny inspektorat Transportu Drogowego są odpowiedzią na wnioski składane przez Urząd Miasta Marki.

Pismo z dnia 14 lutego 2013 r. do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

(Pozostało bez odpowiedzi)

"...Korzystając z możliwości, w związku z modernizacją sygnalizacji świetlnej w końcu roku 2012 r. zwracamy Państwa uwagę na skrzyżowanie o przesuniętych wlotach DK8 z ulicami Wspólna i Małachowskiego w Markach.  Z docierających do nas informacji, a także na podstawie własnych obserwacji wynika, iż ustawienie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu w obecnej formie jest przyczyna wielu niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń drogowych. Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na ten problem..."

 

Pismo z dnia 31 maja  2013 r. do Policji, wraz z odpowiedzią, której udzielił Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie

..."  Wydział Ruchu Drogowego od stycznia br. prowadzi już działania związane z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Małachowskiego i Wspólną (...) wystąpiliśmy za pośrednictwem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji z wnioskiem do GDDKiA o przywrócenie poprzedniego programu sygnalizacji (...) Nie otrzymaliśmy odpowiedzi, w związku z czym ponownie wystosowaliśmy wniosek do GDDKiA i również do chwili obecnej jak w pierwszym przypadku nie zostaliśmy zaszczyceni odpowiedzią i podjęciem  jakichkolwiek działań..."

Pismo z dnia 28 czerwca 2013 r. do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

(Pozostało bez odpowiedzi)

..." Nawiązując do dotychczasowej korespondencji w sprawie dokonanych przez Państwa zmian w sterowaniu sygnalizacją świetlna, kolejny raz zwracam uwagę na skrzyżowane drogi krajowej DK8 z ulicami: Wspólną i Małachowskiego w Markach. (...) ponownie proszę o podjęcie prac zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w rejonie tego skrzyżowania"...

Pismo z dnia 11 lipca 2013 r. do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

..."Na tym skrzyżowaniu od początku roku, zginęły trzy osoby, a kilka zostało rannych. Bardzo często dochodzi tam do kolizji drogowych (..) w związku z Państwa dotychczasowa bezczynnością i brakiem odpowiedzi na kierowana korespondencje w najbliższym czasie na nasz koszt zostaną ustawione na tym skrzyżowaniu znaki informacyjne 0 symbolu A-30 "inne niebezpieczeństwo" wraz z tabliczka T14 'wypadki'..."

Odpowiedź Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z 8 sierpnia 2013 roku

.."W odpowiedzi na pismo syg.: WI7211.226.2013 z dnia 11.07.2013r . Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie informuje, że podjęła działania niezwłocznie po otrzymaniu sygnałów o sytuacji na skrzyżowaniu DK8 (...) Oddział w Warszawie zlecił montaż dodatkowych masztów z sygnalizatorami aby poprawić widoczność wyświetlanych sygnat6w oraz wprowadził  dodatkowe ograniczenia w programie działania sygnalizacji świetlnej"...

Pismo Głównego inspektoratu Transportu Drogowego w sprawie planowania miejsc instalacji stacjonarnych urządzeń rejestrujących służących do kontroli wjazdu na czerwonym świetle.

 

PM Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 54748

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry