Patriotyzm najmłodszych

Sylwia Matusiak PISMarki

 14 sierpnia 2013    16:40
14 sierpnia Marki uczczą 93. rocznicę Bitwy Warszawskiej. To jedna z najważniejszych bitew w historii Europy, w której wzięło udział wielu mieszkańców naszego miasta. To właśnie z mareckiego pałacyku Briggsów padały rozkazy, które zadecydowały o zachowaniu niepodległości przez Polskę i przekreśliły plany bolszewików rozprzestrzenienia rewolucji na Europę Zachodnią.


Starajmy się aby wiedza o tej wielkiej i chwalebnej godzinie próby była przekazywana najmłodszemu pokoleniu Polaków. Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu. Uświadamiamy naszym pociechom kim jesteśmy, skąd się wywodzimy i jaka jest nasza przeszłość. Uczymy je bycia Polakiem,  miłości do kraju ojczystego i przedkładania dobra wspólnego nad własne korzyści. Zróbmy wszystko aby by otworzyć dziecięce serca i umysły na kraj ojczysty i ludzi w nim żyjących.


Pierwsze 50 osób, które wyślą maila na adres skmatusiak@gmail.com z hasłem POLSKA, otrzyma okolicznościową kolorowankę ze wspaniałymi rysunkami Grzegorza Bońskiego. Sprawmy dzieciakom niespodziankę z okazji sierpniowego święta.


Sylwia Matusiak


Radna Powiatu Wołomińskiego


Galeria

zdjecie: 54780
fot. 1
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry