Katarzyna Karolak - wernisaż mareckiej artystki w Fabryce Trzciny

Mikołaj Szczepanowski

 19 sierpnia 2013    18:30

WYSTAWA RYSUNKU KATARZYNY KAROLAK
PODGLĄDANIE ŚWIATŁA - PODGLĄDANIE CIENIA
TECHNIKA: SUCHA PASTEL

19-29.08.2013,
Skwer, filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, ul.Krakowskie Przedmieście 60A.

*

Wystawa prac Katarzyny Karolak pt.: "Podglądanie Światła - Podglądanie Cienia" jest prezentacją rysunków powstałych w latach 2006-2013. Motywem przewodnim wystawy jest Dyplom Artystyczny, składający się z sześciu wielkoformatowych prac, przedstawiających zagadnienie ludzkiego ciała. Artystka ukazuje postać ludzką, pozbawioną wszelkich rekwizytów, wnikliwie i dogłębnie bada najmniejszy szczegół ludzkiego ciała. Wydobywa z niego całe bogactwo cieni i świateł. Opiera się na kontraście bieli i czerni, młodości i starości, blasku i mroku. Stosuje delikatny i subtelny światłocień, nie pozostawia na papierze najmniejszego śladu narzędzia.

Na wystawie prezentowane są również rysunki z ostatnich lat studiów artystki. Są to prace z cyklu "Folia" oraz "Atłas", których główną problematyką jest analiza zawiłości i piękna struktur danych materii. Przedstawiane są w znacznym powiększeniu, mocno i wyraziście oświetlone kontrastują z gładkim jednolitym tłem, jednocześnie tworząc aurę pewnej tajemniczości i spokoju.

Ostatnie prace to przede wszystkim kompozycje dłoni i portrety. Wszystkie prace artystki odznaczają się wysokim realizmem, utrzymane są w bogatej gamie szarości wydobytej z tła obrazu.

Katarzyna Karolak jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność media Rysunkowe. W roku 2008 uzyskała wyróżnienie za dyplom artystyczny pt. "Podglądanie światła - Podglądanie cienia" oraz nominacje do Nagrody im J. Boguckiego. Za zestaw trzech prac "bez tytułu" otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Torunia. Brała w udział w wielu wystawach na terenie kraju.


plakat oraz tekst: organizatorzy

Galeria

zdjecie: 54834
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry