6 lutego 2009    16:14

Ann Brasheres
"Stowarzyszenie wędrujących dżinsów"
To opowieść o przyjaźni, inicjacji, szczęściu i trudnych doświadczeniach.
Carmen kupuje w ciucharni parę znoszonych, wypłowiałych dżinsów. Wieczorem, kiedy cztery przyjaciółki żegnają się przed wyjazdem na wakacje, Carmen chce je wyrzucić, ale Tibby, Lena i Bridget przymierzają po kolei spodnie i stwierdzają, że mimo różnicy budowy, każda wygląda w nich fantastycznie.
Postanawiają założyć Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów i co tydzień przesyłać sobie spodnie przez całe wakacje - jak się okaże, najbardziej niezwykły i odkrywczy okres w ich życiu.

 

Diana Kimpton
"Tajemniczy świat kodów"

Najpierw starożytni Grecy ukrywali tajemnice pod swoimi czuprynami. Potem Maria, królowa Szkotów straciła głowę za sprawą złamanego kodu. Teraz komputery tworzą kody, których nikt nie może złamać. Dzięki lekturze tej książki: poznasz klucz do tajemnego języka szpiegów; odkryjesz znaczenie kresek, kropek, flag sygnałowych i innych szyfrów; dowiesz się, w jaki sposób tajne kody kształtowały bieg historii, ważyły na losach bitew i jak mają nam pomóc w komunikacji z Obcymi.

 

Ewa Karwan-Jastrzębska
"Duchy w teatrze"
Czy wiesz, co wydarzyło się kiedyś dawno, dawno temu w Weronie? Jeśli nie, to daj się porwać niezwykle pomysłowym duchom do renesansowego miasta. Troje uczniów warszawskiego gimnazjum odkrywa w teatrze tajne przejście do świata szekspirowskiego dramatu. Stawka jest olbrzymia, bo zamierzają zmienić bieg wydarzeń w najsłynniejszej sztuce o miłości. Dziwne przepowiednie, kryjówka w grobowcu, uwięzienie w lochu i uczucia, nad którymi trudno zapanować - to tylko część emocjonujących wydarzeń. Jeśli nie boisz się duchów poddaj się rytmowi opowieści, bo tam, po drugiej stronie czeka cię wiele niespodzianek.

 

Maria Sapieżyna
"Moje zycie, mój czas. Wspomnienia"

Maria ze Zdziechowskich Sapieżyna (ur. 1910) - księżna, córka Jerzego Zdziechowskiego (ministra skarbu II RP), żona Jana Andrzeja Sapiehy, polska działaczka charytatywna, współzałożycielka i prezydent Fundacji Ex Animo, kawaler Orderu Uśmiechu. Mieszka w Warszawie.
Burzliwe życie arystokratki i szaleństwa XX wieku. Świetne, barwne portrety, zapis dawnych obyczajów, przenikliwe obserwacje i znakomite nie pozbawione autoironii anegdoty - wszystko to składa się tę biografię i zarazem na swoisty dokument historyczny. "Moje życie, mój czas" to historia polskiej arystokratki Marii ze Zdziechowskich Sapieżyny, córki ministra, uciekinierki spod panowania dwóch totalitaryzmów, kobiety-szpiega, więzionej przez gestapo w Berlinie, urzędniczki w londyńskim biurze, założycielki fundacji Ex Animo, kawalera Orderu Uśmiechu... Książka stanowi zapis niezwykłego życia, obfitującego w przygody i niebezpieczeństwa. Jest to zarazem wyjątkowa perspektywa na szaleństwa XX wieku, oglądanego oczyma arystokratki. Dodatkowym atutem książki są liczne, archiwalne fotografie.

 

Mark Sołonin
"22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana"

Mark Siemionowicz Sołonin - historyk określany jako następca Wiktora Suworowa, autor m.in. trzech przełomowych książek o początkach wojny radziecko-niemieckiej: "22 czerwca 1941", "23 czerwca 1941. Dzień M" i "Na pogrążonych we śnie lotniskach".
Nowa, rewolucyjna interpretacja wydarzeń obejmujących pierwsze tygodnie wojny niemiecko-radzieckiej. Autor pasjonująco opisuje starcia wielkich jednostek pancernych, analizuje początkowy okres walk na froncie wschodnim i daje zupełnie nową odpowiedź na pytanie jakie były przyczyny niepowodzeń Armii Czerwonej. Decydującą rolę przypisuje masowym dezercjom i panicznej ucieczce czerwonoarmistów, co czyni go obiektem gwałtownego ataku "obrońców chwały radzieckiego oręża", dla których jedynym możliwym do przyjęcia wyjaśnieniem jest wersja o "zaskoczeniu", "przewadze w uzbrojeniu" itd. Najbardziej przełomowa książka na temat początków wielkiej wojny ojczyźnianej od czasu Lodołamacza Wiktora Suworowa.

 

Tony Halik
"Z kamera i strzelbą przez MATO GROSSO"

Książki Toniego to nadal fascynujące książki, nie tylko ciekawe z powodu tematu, ale pisane barwnym soczystym językiem, pełnym metafor i wyrafinowanych skojarzeń. Ale też książki poznawcze, wnikające głęboko w problemy antropologii, etnografii, kultury. Zawsze pozostaną opowieściami ?z pierwszej ręki?, z własnego doświadczenia. Jestem pewna, że podróże i książki Toniego wniosły dużo do poznania świata zwłaszcza tego, który jest zagrożony zanikiem tożsamości a bywa, że nawet istnienia. Z ukochanego przez niego świata indiańskiego, którym się utożsamiał, dumny, że był ?białym Indianinem? niewiele dziś pozostało. Tony odszedł, ale... ten świat w jego książkach pozostał ? zatrzymany na klatkach filmu, zawarty w barwnym słowie, kwiecistej metaforze...
 
Jeffery Deaver
"Krwawa rzeka"

O Johnie Pellamie mówią, że jest "chodzącym katalogiem gotowych plenerów". Jako dokumentalista został teraz zatrudniony na planie filmu w stylu historii o Bonnie i Clydzie, kręconym nad rzeką w miasteczku Maddox, w stanie Missouri. Rzeczywistość przewyższa jednak ten gangsterski obraz, gdy w spokojnym dotąd mieście strzela się na ulicy. To, że zginął Vince Gaudia - miejscowy czarny charakter - mogło nawet ucieszyć policjantów. Ale ofiara padł także porządny gliniarz Donnie Buffett, co już rozsierdziło miejscowy wydział śledczy. A w całe to wydarzenie wplatał się Pellam, kiedy wracał ze sklepu z kartonem piwa i został potrącony przez płatnego zabójcę. To nic, że niechcący. To nic, że potłukły się butelki, Ważne - i najgorsze - że Pellam widział twarz tamtego...

 

Ayaan Hirsi Ali
"Niewierna"

Wychowana w surowej, muzułmańskiej rodzinie Ayaan Hirsi all przeżyła wojnę domową, zabieg obrzezania, brutalne bicie, w wiek dojrzewania wkroczyła jako żarliwa wyznawczyni islamu. Uciekła przed przymusowym małżeństwem i uzyskała azyl w Holandii, gdzie jako członkini izby niniejszej parlamentu walczyła o prawa muzułmańskich kobiet, a także o zreformowanie praw wywodzących się z islamu.

 

Mallika Chopra
"100 pytań mojego dziecka"

Co to jest bomba? Skoro Bóg nad nami czuwa, to dlaczego dobrym ludziom przytrafiają się złe rzeczy? Czy drzewa coś czują? Czemu muszę mówić "dziekuję"? - Dzieci potrafią tak bez końca. W tej wzruszającej książce Mallika Chopra cytuje pytania, jakie zadają nasze pociechy - czasem dziwaczne, znacznie częściej jednak zaskakujące mądrością - oraz podaje rady, jakich odpowiedzi udzielić z myślą o dobru dziecka, tak by pobudzić jego wyobraźnię, kreatywność i poczucie własnej wartości. Autorka uzmysławia nam, że każde zadane przez dziecko pytanie jest szansą na to, by zmienić przyszłość i z właściwym sobie ciepłem i mądrością otwarcie dzieli się z czytelnikiem własnym doświadczeniem. Ten pełen czułości i mądrości przewodnik uczy, jak uważnie słuchać naszych latorośli i pomagać im w zrozumieniu świata i natury ludzkiej, jednocześnie zachęcając do wyrażania towarzyszących temu emocji. Jego lektura sprawia, że po raz kolejny zachwyca nas piękno dziecięcej szczerości i ufności, którą winniśmy pielęgnować zarówno w
naszych dzieciach, jak i nas samych.

 

Jacek Komuda
"Herezjarcha"
Nie licz na tajne kody, zagadki klasztorów i tajemnice templariuszy. Komuda zabierze Cię do piekła!
Razem z Franciszkiem Villonem, złodziejem i poetą skazanym na banicję za zabójstwo księdza zbłądzisz w zaklętych rewirach XV-wiecznego Paryża. Tu zbrodnia, namiętność i ludzkie grzechy splatają się w węzeł ciasny niczym zwoje katowskiego stryczka i przejmujący chłodem jak lochy więzienia Chatelet. Tutaj podrzynacze gardeł, szelmy, mordercy i ladacznice starsze niż Katedra Marii Panny opowiedzą o swych losach, nim odtańczą ostatnie pląsy w objęciach szubienicy - drewnianej kochanki wyklętego poety...

 

Stephenie Meyer
"Intruz"

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała i umysły, wiodąc w nich na pozór normalne życie. W ciele Melanie zostaje umieszczona "dusza" o imieniu Wagabunda, która wie, że ludzkie ciała doznają gwałtownych uczuć, ich zmysły odbierają mnóstwo wrażeń, a wspomnienia potrafią być aż nadto wyraziste. Ale jest coś, czego Wagabunda się nie spodziewa: poprzedni właściciel ciała nie zamierza poddać się bez walki. Wagabunda wertuje myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry