Ostatnie sukcesy UKS Struga

Michał Suchecki UKSStruga

 13 listopada 2006    23:02

W ostatnich dniach warcabiści UKS "STRUGA" brali udział w dwóch ważnych turniejach. Najmłodsi - orlicy uczestniczyli w VII Mazowieckim Turnieju Warcab 100-polowych z okazji Święta Niepodległości, zaś mistrzowie wyjechali do Srebrnej Góry na I Międzynarodowy Turniej Warcabowy o Puchar Gór Sowich. W obu turniejach UKS "Struga" odniósł znaczące sukcesy.

I Międzynarodowy Turniej Warcabowy o Puchar Gór SowichZawodnicy UKS ?Struga? potwierdzili wysoką formę odgrywając pierwszoplanowe role w I Międzynarodowym Turnieju Warcabowym o Puchar Gór Sowich.

Zawody odbyły się w Srebrnej Górze w dniach 10-12.11.2006. Głównym organizatorem tego wydarzenia był Ludowo-Warcabowy Klub Sportowy ?Złote Piony? Bielawa. Patronat nad imprezą objął wójt gminy Stoszowice Patryk Wild. Turniej sędziował arbiter klasy międzynarodowej Zdzisław Porochnicki.

Zawody przyciągnęły 39 entuzjastów warcabów klasycznych 64-polowych, w tym wielu znanych i utytułowanych z Mistrzem i Wicemistrzem Polski na czele. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 9 rund, z tempem 45 min. na zawodnika na całkowite rozegranie partii. Nagrodzono zwycięzców w klasyfikacji generalnej oraz 3 najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych do lat 10, 13, 16 i 19, a także w kategorii kobiet. Aż cztery medale padły łupem warcabistów UKS ?Struga?.

Nasi zawodnicy od początku turnieju byli widoczni i nadawali ton rywalizacji. Wystarczy wspomnieć, iż w każdej rundzie liderem był jeden z warcabistów UKS ?Struga?, a decydujące o zwycięstwie w turnieju partie nasi zawodnicy rozgrywali między sobą. Ostatecznie, po zaciętej walce aż do ostatniej rundy, tryumf odniósł arcymistrz Marcin Grzesiak wyprzedzając mistrza Michała Janickiego. Tym razem nie poszczęściło się innemu reprezentantowi naszego klubu ? mistrzowi Pawłowi Sucheckiemu, który otarł się o podium. Pomimo, iż zgromadził tyle samo punktów co arcymistrz Marcin Stec, został sklasyfikowany na czwartym miejscu. O podziale miejsc zadecydowała druga punktacja pomocnicza.

Bardzo dobrze spisali się mniej doświadczeni zawodnicy UKS ?Struga?. Z powodzeniem rywalizowali oni z bardziej utytułowanymi przeciwnikami. Ich wysiłek został nagrodzony ? Sonia Górniak (16 miejsce w klasyfikacji generalnej) wygrała współzawodnictwo w kategorii do lat 19 oraz zdobyła II miejsce wśród kobiet, natomiast Martin (14 miejsce w klasyfikacji generalnej) wywalczył III miejsce w kategorii do lat 16. W turnieju nasz klub reprezentował jeszcze jeden zawodnik ? Maciej Łukasiewicz. Zajął on 12 miejsce.

Tak dobra postawa warcabistów UKS ?Struga? to obiecujący omen przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w grze aktywnej, które odbędą się 25.11.2006 w Zespole Szkół Nr 2 w Markach.

VII Mazowiecki Turniej Warcab 100-polowych z okazji Święta NiepodległościNajmłodsi członkowie naszego klubu (orlicy) wzięli udział w zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Gier Umysłowych Turnieju Niepodległościowym. Zawody odbyły się w sobotę 11.11.2006 r. w Warszawie. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie. W kategorii do lat 10 Piotruś Nagraba zajął II miejsce, Michał Wójcik był III, Mateusz Pawlina IV, Karol Metelski V, Alek Werelich VIII, a najmłodszy Mateusz Nagraba zakończył zawody na X pozycji. Za osiągnięte rezultaty chłopcy zostali nagrodzeni dyplomami i grami logicznymi ufundowanymi przez TMGU. Naszym orlikom życzymy podobnych sukcesów na ogólnopolskim turnieju 25.11.06 w ZS2 w Markach, a wszystkich sympatyków zapraszamy do kibicowania.

Powyborczy kac


Dziękuję wszystkim którzy oddali na mnie swój głos. Przyznaję, że spodziewałem się większego poparcia. Widocznie ludzie zaszufladkowali mnie do kategorii warcabowych ?bzików?. A mnie wydawało się, że jako radny mógłbym tak wiele z siebie dać dla mieszkańców Marek i dla wspólnego dobra. Trudno ? muszę to przeboleć. Spróbuję na nowo poderwać się do lotu, choć wynik wyborów nie dodaje mi skrzydeł. Pociechą dla mnie są kolejne sukcesy moich podopiecznych ? tych małych i dużych, z którymi pracuję społecznie od wielu lat. I tu nasuwa się pytanie: czy warto być społecznikiem????

Jarosław Suchecki

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry