O mareckim BIKE & RIDE w Echu Podwarszawskim

Sylwia Matusiak UMMarki PISMarki

 21 sierpnia 2013    13:41

Gdzie jeszcze potrzebne stojaki rowerowe?

Parkingi przesiadkowe w Warszawie to idealny sposób na poruszanie się po mieście: zostawiasz swój samochód na miejscu postojowym i przesiadasz się do komunikacji miejskiej. Marki ten pomysł zmodyfikowały i stworzyły parkingi rowerowe - w pobliżu popularnych miejsc przesiadkowych można zostawić jednoślad i do Warszawy ruszyć autobusem.

Na początku lipca uruchomiono trzy pierwsze takie parkingi, miesiąc później - czwarty, przy ulicy Dużej. Poprzednie zlokalizowano przy urzędzie miasta, na Wczasowej oraz przy skrzyżowaniu Sosnowej i Kościuszki. Parkingi zostały jednolicie oznakowane oraz wyposażone w stojaki typu "Amsterdam", które gwarantują solidne zabezpieczenie przeciwkradzieżowe. Ponadto obiekty te są objęte całodobowym miejskim monitoringiem wizyjnym.

- Nie chodzi o to, aby pracownik urzędu bez przerwy pilnował rowerów - mówi pomysłodawczyni akcji radna powiatowa Sylwia Matusiak. Po prostu chcemy, aby mieszkańcy nie bali się pozostawiać rowerów, a monitoring radykalnie zmniejsza ryzyko kradzieży - dodaje.

Kolejne stojaki są planowane przy szkołach, targowisku i obiektach sportowych w mieście. Urząd prosi jednak o podawanie własnych propozycji lokalizacyjnych - można je wnosić na adres promocja@marki.pl.

(wt)

Więcej w najnowszym numerze gazety

ECHO PODWARSZAWSKIE

Galeria

zdjecie: 54960

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry