89.357 złotych dla rodzin w Mieście Marki

Sylwia Matusiak PISMarki

 27 sierpnia 2013    15:33
Dziś podczas sesji Rada Powiatu zadecydowała o przekazaniu dotacji na dofinansowanie zadań realizowanych, w zakresie polityki prorodzinnej dla Marek, dotyczącej dofinansowania zniżek w opłatach za usługi świadczone przez Marecki Ośrodek Kultury oraz dofinansowania zakupu biletu autobusowego na dojazd do pracy lub szkoły posiadaczom Powiatowej Karty Rodziny. Rada Powiatu na wniosek Gminy Marki udzieliła również pomocy finansowej na dofinansowanie w 2013 roku zniżki w przedszkolach publicznych w zakresie przekraczającym podstawę programową.


W związku z przyjętymi dziś uchwałami Miasto Marki włączyło się w ogólnopowiatową politykę prorodzinną, której razem z Martą Rajchert jestem inicjatorką


Jednym z fundamentów programu polityki prorodzinnej w Powiecie Wołomińskim jest wparcie rodzin wielodzietnych. Miasto Marki przystępując do systemu Powiatowej Karty Rodziny uzyska dla mareckich rodzin posiadających troje i więcej dzieci szereg zniżek i ulg na terenie naszego Powiatu. Już wkrótce na stronie www.takrodzina.pl zostaną umieszczone szczegółowe informacje dotyczące Powiatowej Karty Rodziny TAKrodzina.pl, m.in. tego kto i jak może otrzymać Kartę, które gminy i instytucje przystąpiły do programu, rodzaj i wielkość zniżek i ulg.


Sylwia Matusiak


Radna Powiatu Wołomińskiego


Galeria

zdjecie: 55104

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry