Dorzuć się do puszki WOŚP

Finał negocjacji z Warszawą

Piotr Matusiak UMMarki Wodociąg

 30 sierpnia 2013    12:57

Wspólne pertraktacje przedstawicieli MPWiK i Wodociągu Mareckiego zakończyły się sukcesem, czyli podpisaniem umowy o długofalowej współpracy. Dla mieszkańców miasta Marki jest to bardzo ważny moment, ponieważ zostały uregulowane sprawy zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków do systemu MPWiK m.st. Warszawy.

W dniu 28 sierpnia 2013 r. w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie przy Pl. Starynkiewicza 5 miało miejsce uroczyste spotkanie, wieńczące zakończenie wspólnych negocjacji prowadzonych przez przedstawicieli  MPWiK w m. st. Warszawie i Wodociągu Mareckiego dotyczące przyszłej współpracy obu przedsiębiorstw.

Przedstawiciele Zarządu MPWiK m. st. Warszawy w osobach: Adam Chwieduk - Członek Zarządu, Grzegorz Wasilewski - Członek Zarządu oraz Kajetan Specjalski - Prezes Zarządu Wodociągu Mareckiego w obecności Pani Hanny Krajewskiej - Prezesa Zarządu MPWiK w m. st. Warszawie, Pana Janusza Werczyńskiego - Burmistrza Miasta Marki oraz przedstawicieli zespołów negocjacyjnych obu spółek podpisali szereg dokumentów, regulujących wiele spraw z przeszłości oraz wyznaczających w sposób jednoznaczny tryb współpracy przy zaopatrywaniu w wodę oraz odprowadzaniu ścieków.

 

Najważniejszym dokumentem było podpisanie wynegocjowanej nowej, korzystniejszej umowy o hurtowym odbiorze ścieków komunalnych z terenu miasta Marki za pomocą wybudowanego w ramach projektu unijnego systemu kanalizacji. Dzięki zastosowaniu urządzeń pomiarowych od dnia obowiązywania umowy tj. od 1 września 2013 r. Wodociąg Marecki będzie się rozliczał za rzeczywistą ilość ścieków odprowadzoną do systemu kanalizacji MPWiK w Warszawie.

Kolejnym ważnym dokumentem jest porozumienie o przejęciu - przekazaniu przez Wodociąg Marecki do eksploatacji przez MPWiK w m. st. Warszawie przewodów tłocznych kanalizacji sanitarnej na terenie Warszawy, odprowadzających w przeszłości ścieki z terenu miasta Marki. Obecnie ścieki odprowadzane są nowo wybudowanym kolektorem zakończonym układem pomiarowym ilości odprowadzanych ścieków.

 

Ostatni podpisany dokument to porozumienie w sprawie poprawy zaopatrzenia w wodę terenu Białołęki wschodniej w rejonach graniczących bezpośrednio z Markami. Określa jednoznacznie zasady ścisłej współpracy obu spółek i sposób regulacji umowy o dostarczanie wody przez Wodociąg Marecki dla odbiorców na terenach przygranicznych, przy tymczasowym braku infrastruktury wodociągowej MPWiK w m. st. Warszawie.

PM Wydział Spraw Społecznych UM Marki

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 55140
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry