Nagrody w Małej Mili Mareckiej - także dla najlepszych markowian!

Mikołaj Szczepanowski

 4 września 2013    14:19

Najpierw trochę historii. Mała Mila Marecka narodziła się w 2010 r. Nie wdając się w szczegóły był to bieg "bardzoniskobudżetowy". Właściwie w ostatniej chwili skontaktowała się z nami zaprzyjaźniona firma budowlana - LazBud, która ufundowała główną nagrodę - rower górski. Zdecydowaliśmy, że dostanie ją najszybszy zawodnik. I tutaj zostaliśmy zaskoczeni wszyscy - bo udział w naszym, bądź co bądź, kameralnym biegu wziął Łukasz Parszczyński, Mistrz Polski na dystansie 1500 m, późniejszy olimpijczyk. Ustanowił przy okazji do dziś nie pobity rekord trasy - 4:20. Pierwszą panią na mecie była Daria Gniadek z czasem 6:15. Na zdjęciu poniżej właściciele firmy LazBud wręczają główną nagrodę. Dodam też, że od drugiej edycji firma ta pomaga przy budowie sceny.W następnym roku bieg przeszedł do kategorii wagowej "trochęniskobudżetowy". Pierwsza edycja wypaliła i zyskaliśmy finansowe wsparcie z miasta oraz kilku nowych partnerów biegu. Dzięki temu mogliśmy ufundować nagrody dla dwóch osób - najlepszej kobiety i mężczyzny. Były to mini-wieże hifi. Najszybciej na mecie zameldował się Sylwester Kuśmierz z czasem 4:37 (na zdjęciu poniżej Janusz Werczyński, burmistrz Marek, wręcza nagrodę główną. Wśród Pań najlepsza była reprezentantka powiatu Wołomińskiego, Patrycja Bereznowska z Ossowa (czas 5:57, na zdjęciu podczas wręczania nagrody).
I w końcu III edycja - Mała Mila Marecka wciąż z niewygórowanym budżetem, ale dzięki samopomocy sąsiedzkiej i zaangażowaniu partnerów sobie radzi Nagrodami głównymi w tej edycji były rowery turystyczne. Wśród mężczyzn ponownie najlepszy okazał się Sylwester Kuśmierz (na zdjęciu podczas walki na ostatnich metrach z Piotrem Łobodzińskim - czołowym biegaczem po schodach na świecie). Wśród Pań najlepsza była Ewa Chrościonko, która też ustanowiła rekord trasy wśród Pań - 5:15. Na zdjęciu podczas wręczenia nagrody.

Nagród w czwartej edycji - w rozumieniu nagród, a nie "upominków" - będzie więcej. Po pierwsze nagrody otrzymają najszybsza Pani oraz Pan. Będą to mini-wieże LG (takie jak na obrazku). Dodatkowo, w końcu będziemy mogli "wyraźniej" uhonorować najlepszych wśród kategorii młodzieżowych - każdy zdobywca pierwszego miejsca otrzyma odtwarzacz mp3 firmy PHILIPS.

Zupełną nowością będą za to nagrody dla najlepszego markowianina i najlepszej markowianki - będą to również mini-wieże LG. Przy czym jeśli najszybszy mieszkaniec (lub mieszkanka) Marek wygra również cały wyścig, druga nagroda przejdzie na kolejną osobę w klasyfikacji ogólnej.

Każdy biegacz, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal, a 3 najlepsze drużyny - puchary!

Internetowy formularz zgłoszeniowy będzie czynny do piątku. Później zapisy - jeśli nie zostanie wyczerpany limit zawodników, będą możliwe tylko przed biegiem w Biurze Zawodów. Więcej o zapisach TUTAJ

Aktualnie jest ok. 70-80 zawodników zapłaconych i ok. 160 zapisanych. Przypominamy, że tylko aby zgłoszenie było kompletne należy zarejestrować się poprzez formularz oraz dokonać wpłaty wpisowego.

Galeria

zdjecie: 55223
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry