Dorzuć się do puszki WOŚP

Stypendia dla mareckich uczniów i studentów

START:    7 października 2013

Piotr Matusiak UMMarki

 5 września 2013    09:30

Rusza III edycja programu stypendialnego dla mareckich uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Wnioski należy składać do 7 października br.

Burmistrz Miasta Marki kontynuuje w roku szkolnym 2013/2014 Program Stypendialny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dla studentów będących mieszkańcami naszego miasta. Będzie to już III edycja Programu. Jego celem  jest wspieranie edukacji uzdolnionych uczniów i studentów przez świadczenie pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym w formie stypendium. Fundusz stypendialny pochodzi w całości z własnych środków finansowych miasta Marki.


Prawo do ubiegania się o przyznanie stypendium przysługiwać będzie uczniom szkół ponadgimnazjalnych i studentom kształcących  się w szkołach wyższych, będącym stałymi mieszkańcami miasta Marki.


Stypendium będzie przyznawane na okres 10 miesięcy w następujących kategoriach:


a) za osiągnięcia w nauce,


b) za osiągnięcia sportowe lub artystyczne oraz dobre wyniki w nauce.


Wnioski o stypendium mogą składać:


a) sami zainteresowani,


b) rodzice lub prawni opiekunowie ucznia,


c) rady pedagogiczne bądź rady szkół,


d) dyrekcje szkół,


e) organizacje samorządowe i społeczne,


f)  władze klubów i organizacji sportowych.


Wniosek, którego wzór przedstawiamy w załączeniu należy złożyć do Kancelarii Urzędu Miasta Marki przy Al. J. Piłsudskiego 95 w Markach w terminie do 7 października 2013 roku.


Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów w ramach Programu, w tym formy, zakres i tryb postępowania w tych sprawach  są określone w załączniku do uchwały  nr X/72/2011 Rady Miasta Marki z dnia 22 czerwca 2011 roku w sprawie utworzenia funduszu stypendialnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dla studentów będących mieszkańcami miasta Marki.


 

Dodatkowe informacje na temat zasad przyznawania stypendiów można uzyskać osobiście w Zespole Obsługi Placówek Oświatowych przy ul. Klonowej 7 w  Markach lub pod nr tel. (22) 771-37-34.


Pobierz PDF(0.3MB)PM- Wydział Spraw Społecznych UM MARKI


Miasto Marki |


Galeria

zdjecie: 55296

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry