Niezłomny duchowny w Markach

START:    24 września 2013

Daniel Kurek AkcjaKatolicka PISMarki KlubGazetyPolskiej

 19 września 2013    11:13

W najbliższy wtorek 24 września o godz. 18:00 w Parafii Św. Izydora w Markach, odbędzie się msza koncelebrowana przez Księdza Proboszcza Zygmunta Wirkowskiego, oraz naszego gościa - Księdza Stanisława Małkowskiego. Po mszy o godz. 19:00 w Domu Katolickim (al. Piłsudskiego 93) odbędzie się spotkanie z ks. Stanisławem Małkowskim - polski duchownym rzymskokatolickim, kaznodzieją, socjologiem, publicystą, społecznikiem, działaczem opozycji demokratycznej w PRL i kapelanem Solidarności. Na początku lat osiemdziesiątych znalazł się na liście niewygodnych księży sporządzonej dla zastępcy dyrektora Departamentu IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, pułkownika Adama Pietruszki, których zamierzano skrytobójczo zgładzić. Figurował na niej pod numerem pierwszym, przed księdzem Jerzym Popiełuszką.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!


Galeria

zdjecie: 56178

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry