19 września 2013    13:11

Mimo obaw niektórych radnych Marek, że to półśrodek, cieszę się że to rozwiązanie wyeliminowało ciągłe blokowanie przez tiry obu pasów ruchu.

Od niedawna w Markach pojawiły się znaki B-26 oznaczające zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe (TIR-y) na Alei Marsz. J. Piłsudskiego. Ten zakaz to odpowiedź Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad na apel, który w ubiegłym roku wystosowała rada powiatu, w następstwie akcji zainicjowanej przez radne: Martę Rajchert i Sylwię Matusiak. O przyczynach takiej akcji, osiągniętym kompromisie oraz problemie z tirami w Markach, mówi nam Sylwia Matusiak.

- Ogromne korki spowodowane ruchem tranzytowym, który nasilił się po włączeniu fragmentu Trasy Toruńskiej do drogi ekspresowej S8, paraliżowały Marki przez cały dzień, utrudniając tym samym codzienny dojazd do pracy, szkoły czy lekarza. Wielu mieszkańców sygnalizowało mi ten problem dlatego naszą intencją było wprowadzenie ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton. Jednak ze względu na to, że ulica Piłsudskiego jest jednocześnie drogą krajową S8, GDKiA nie zgodziła się na takie rozwiązanie. Kompromisem, który pozwolił na upłynnienie ruchu okazało się wprowadzenie zakazu poruszania się tirów lewym pasem.

I mimo obaw niektórych radnych Marek, że to półśrodek, to cieszę się że choć częściowo rozwiązanie to wyeliminowało ciągłe blokowanie przez tiry obu pasów ruchu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększyła się przepustowość lewego pasa dla samochodów osobowych, co przełożyło się na poprawę codziennej komunikacji w naszym mieście. Wiem również, że problem tirów całkowicie zniknie dopiero po wybudowaniu obwodnicy, ale na to jeszcze musimy poczekać. Wysłuchała A.B.

Więcej w Mojej Gazecie Regionalnej

Galeria

zdjecie: 56209
fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry