A.d. "Biletomaty w Markach?(...)"

Mikołaj Szczepanowski Komunikacja

 20 września 2013    16:02

Na prośbę Tomasza Paciorka publikuję komentarz, który chciał zamieścić pod artykułem "Biletomaty w Markach? Proponujemy lokalizację". Niestety tradycyjnie możliwość komentowania jest zablokowana. Wpis Tomka Paciorka, może nie jest niesamowicie ważny dla tematu, ale wnosi do niego pewne - myślę, że ciekawe - informację. Jego miejsce jest jednak pod właściwym artykułem, a nie jako oddzielny post, z czego doskonalę sobie zdaje sprawę.

Funkcja "blokowania komentarzy" jest potrzebna, ponieważ mogę sobie wyobrazić pewną grupę wpisów, pod którymi komentarze są zbędne, jednak czynienie z niej zasady utrudnia prowadzenie dyskusji. Napisałem już w tym temacie maila do administracji serwisu.


M. Szczepanowski

*

*KOMENTARZ*
O biletomatach w Markach pisałem na łamach Kuriera Mareckiego:
"Biletomat" (Kurier Marecki Nr 7, wrzesień 2012 r.)
pliki/2012/10/Kurier_009.pdf
"Czy będzie biletomat przy Urzędzie?" (Kurier Marecki Nr 14, kwiecień 2013 r.)
pliki/2013/04/kurier-druk.pdf

Już wtedy Urząd Miasta proponował ZTM następujące lokalizacje:
Okolice przystanku przy ul. Sosnowej,
Okolice przystanku przy ul. Szkolnej,
Okolice przystanku przy ul. Dużej,
Okolice przystanku przy ul. Małachowskiego,
Okolice przystanku przy ul. Rejtana (po stronie Urzędu). Jednakże w odniesieniu do tego miejsca został wniesiony sprzeciw właścicieli kiosku przy Urzędzie. Sprzeciw był rozpatrywany przez radnych miasta Marki na jednej z sesji.

Właściciel biletomatów, tj. Mennica Polska musi być pewna wyboru właściwych lokalizacji. Np. teren powinien być objęty stałym monitoringiem. Jeśli biletomat ma być ustawiony w pasie drogi to zgodę na montaż maszyny musi wyrazić GDDKiA. Nie jest też tani montaż takiego urządzenia. Inwestor oczekuje od Urzędu Miasta partycypacji w kosztach.
Na dzień dzisiejszy nie zostały podpisane wiążące umowy dotyczące montażu biletomatów
w wymienionych wcześniej lokalizacjach.

Tomasz Paciorek

*

Od siebie dodam, że warto przeczytać też post na ten temat opublikowany przez Pawła Jaczewskiego: http://www.marki.net.pl/bedzie-biletomat-w-markach-25802

M.Sz.

Galeria

zdjecie: 56259
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry