Ulica Adama Mickiewicza - jednokierunkową? ANKIETA...

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki Komunikacja

 24 września 2013    13:32

Ulica Adama Mickiewicza w Markach jest jedną z tych ulic, które charakteryzują się dużą liczbą przejeżdżających samochodów oraz osób pieszych. Jest to ulica, której położenie sprawia, że mieszkańcy okolicznych osiedli kierują się wspomnianą ulicą w stronę sklepów, przystanków autobusowych, czy pobliskiej szkoły i przedszkoli.

Niestety, ale od dłuższego czasu istnieje problem, związany z brakiem chodnika przy ulicy Mickiewicza. Problem jest poważny, a możliwe rozwiązania bardzo ograniczone. Nieodpowiednia szerokość pasa drogowego ulicy uniemożliwia wybudowanie standardowego chodnika, ponieważ część posesji graniczy bezpośrednio z nawierzchnią ulicy. Uregulowanie stanu prawnego terenów w liniach rozgraniczających pas drogowy ulicy, mógłby, co prawda rozwiązać problem, ale wiąże się to z wykupem gruntów od właścicieli posesji.

Z informacji, którą uzyskałem w drodze interpelacji, skierowanej do burmistrza w dniu 6 czerwca 2011 roku wynika, że miasto nie przewiduje w najbliższym czasie środków, które mogłyby posłużyć na wykup wspomnianych gruntów. Dodatkowym problemem jest fakt, że większość posesji, które graniczą bezpośrednio z ulicą jest ogrodzona, a ich jakość karze uważać, że ich wykonanie było kosztowne.

Interpelacja złożona w dniu 6 czerwca 2011 roku. Odpowiedź na interpelację. Odpowiedź na interpelację.  

Jeśli miasto przystąpiłoby do wykupu gruntów, to właściciele oczekiwaliby odszkodowań, związanych z poniesionymi kosztami wykonania ogrodzeń. Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że część właścicieli nie zdecydowałby się na takie rozwiązanie z różnych powodów, co należy zrozumieć i uszanować.

 

W tej sytuacji, proponuję rozwiązanie, które może nie jest idealnym, ale rozwiązuje problem związany z bezpieczeństwem na ulicy Adama Mickiewicza.

 

Proponuję, aby na ulicy Adama Mickiewicza wprowadzić ruch jednokierunkowy od ulicy Tadeusza Kościuszki w kierunku ulicy 11 Listopada. Z wagi na fakt, że na początku ulicy Mickiewicza funkcjonuje market ogólnospożywczy, to znak drogi jednokierunkowej obowiązywałby za wjazdem/wyjazdem ze sklepu w kierunku ulicy 11 Listopada.

 

Proponowane rozwiązanie umożliwia wytyczenie z ulicy Mickiewicza pasa dla osób pieszych w obu kierunkach, tak jak ma to miejsce w innych miastach. Z moich obserwacji i opinii włodarzy innych miejscowości wynika, że takie rozwiązanie sprawdza się, mimo, że generuje pewne utrudnienia dla mieszkańców.

 

Jest to pewna forma rozwiązania zaistniałego problemu. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców tego rejonu miasta, zwrócę się do osób zamieszkujących ulice: Mickiewicza, Urbanistów, Geodetów, Architektów oraz 11 Listopada (od Urbanistów do Okólnej) z pismem, czy wyrażają chęć, aby problem został rozwiązany w ten właśnie sposób.

 

Zbieranie podpisów rozpocznie się w najbliższym czasie, o czym będę informował na bieżąco. Dodatkowo uruchomiona zostanie strona, która umożliwi złożenie swojego podpisu - drogą online.

 

Na tą obecną chwilę proponuję prostą ankietę, w której możliwe są trzy odpowiedzi: TAK, NIE, NIE MAM ZDANIA

 

 WEŹ UDZIAŁ W ANKIECIE - ODDAJ SWÓJ GŁOS

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się rozwiązać ten niewątpliwy problem?

           

Galeria

zdjecie: 56353
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry