XIII Mistrzostwa Marek w szachach o Puchar Burmistrza Miasta Marki

Michał Suchecki UKSStruga

 4 grudnia 2006    23:52

Mistrzostwa Marek w szachachJuż od 13 lat Uczniowski Klub Sportowy ?Struga? organizuje turnieje szachowe o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Zgodnie z tradycją w tym roku również w pierwszą sobotę grudnia (2.12.2006) w Zespole Szkół nr 2 w Markach odbyły się Mistrzostwa Marek w szachach. Po raz siódmy impreza ta otworzyła cykl Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu.

Tegoroczny marecki turniej, choć liczebnie nie był największy (36 zawodników), przebiegał w atmosferze uroczystej i podniosłej. Zawdzięczamy to Dostojnym Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Na rozpoczęcie przybył Starosta Powiatu Wołomińskiego Maciej Urmanowski, który dokonał oficjalnego otwarcia VII Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach, a potem przez blisko 2 godziny z zainteresowaniem obserwował turniej, kibicował szachistom, poznawał działalność UKS ?Struga?, rozmawiał z organizatorami zawodów. Nasz turniej był pierwszą imprezą, na którą Pan Urmanowski został zaproszony już jako Starosta.

Kolejnym Gościem, który przybył na sobotnie zawody, był Dominik Kozaczka, pełniący obowiązki koordynatora do spraw organizacji pozarządowych w naszym powiecie. Pan Kozaczka interesuje się naszą działalnością od dłuższego już czasu, tydzień wcześniej był obecny na organizowanych przez UKS ?Struga? Mistrzostwach Polski w warcabach.

Zawodom od początku towarzyszył mistrz szachowy, trener, autor podręcznika szachowego ?Szachy dla początkujących i zaawansowanych? Anatol Łokasto, który wnikliwie obserwował poszczególne partie, analizował je i udzielał rad młodym zawodnikom.

Oczywiście mareckie zawody nie mogły się odbyć bez Burmistrza Naszego Miasta Janusza Werczyńskiego. Tym razem Pan Burmistrz przybył w towarzystwie małżonki Pani Beaty Werczyńskiej. Pan Burmistrz kibicował mareckim zawodnikom, a po zakończeniu ostatniej, siódmej rundy podpisał dyplomy dla najlepszych i w towarzystwie Pana Kozaczki i organizatorów zawodów wręczył puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom.

Już dziś zapraszamy na kolejny turniej Grand Prix, który odbędzie się w Radzyminie. O terminie powiadomimy wkrótce.

Elżbieta Suchecka

Pierwsza piątka w kategorii powyżej 16 lat:
1. Marcin Śliwiński (Wołomin)
2. Robert Krasiewicz (Marki)
3. Kamil Rytarowski (Zielonka)
4. Marek Kośny (Zielonka)
5. Witold Rogulski (Zielonka)


Pierwsza piątka w kategorii do 16 lat:
1. Krzysztof Kiewicz (Kobyłka)
2. Dawid Krasiewicz (Marki)
3. Damian Krasiewicz (Marki)
4. Chrystian Karczewski (Zielonka)
5. Karol Bogucki (Zielonka)

pełne wyniki zawodów i obszerną galerię zdjęć znajdziesz na stronie Grand Prix: http://grandprix.ovh.org

Turniej otworzył Starosta Powiatu Wołomińskiego Maciej Urmanowski
Karolku, lepiej popatrz na planszę
Emocje udzielały się także kibicom

Kolejna partia w kategorii open
Zmagania w kategorii do lat 16
Zwycięzcy tegorocznego turnieju
Najlepsi w kategorii młodzieżowej

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry