Europejskie spotkanie w "czwórce"

Krzysztof Bychowski SP4

 19 grudnia 2006    17:51

Europejskie spotkanie w czwórceSzkoła Podstawowa nr 4 w Markach uczestniczy w programie Socrates Comenius od 2004 roku wraz ze szkołami z Portugalii, Hiszpanii, Włoch i Irlandii Północnej (UK) w projekcie ?Nasze małe i duże Ojczyzny". Jesteśmy koordynatorem tego projektu.

Socrates to program Unii Europejskiej, którego zadaniem jest rozszerzenie współpracy europejskiej w dziedzinie edukacji. Comenius to część programu Sokrates dotycząca edukacji szkolnej. Jest to drugi projekt, w którym bierzemy udział. Poprzedni - "Wychowanie fizyczne w szkole" był jednym z pierwszych w kraju. Od 25 do 30 listopada trwała wizyta szkolnych koordynatorów projektu.

Nauczyciele współpracujących z nami szkół z Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Irlandii Północnej zwiedzili Kraków, Oświęcim i Warszawę (Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Wielki i Starówkę).

28 listopada byli gośćmi w naszej szkole. Zwiedzili ją, uczestniczyli w lekcjach, rozmawiali z uczniami, nauczycielami i rodzicami.
Podziwiali przygotowane przez dzieci wystawy i dekoracje obrazujące dokonania projektu. Byli zaskoczeni zaangażowaniem i ogromem pracy włożonej w przygotowanie spotkania.
Następnie wzięli udział w uroczystości na którą przybyli również inni zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, przedstawiciele Urzędu Miasta, Referatu Oświaty, Komitetu Rodzicielskiego oraz nauczyciele z innych szkół.

W pierwszej części dzieci przedstawiły historię współpracy naszej szkoły ze szkołami partnerskimi, piękna prezentacja multimedialna doskonale ją zilustrowała. Druga część to podróż po najciekawszych miejscach naszego kraju. W
przedstawieniu pt. ?A trip around Poland" czyli ?Podróż po Polsce" uczniowie w języku
angielskim zachęcili zagranicznych gości do zwiedzania naszego kraju.
Dzieci pięknie recytowały, śpiewały piosenki i grały. Uczniowie z klas młodszych brawurowo zatańczyli ?Krakowiaka" Starsi uczniowie skocznego ?Mazura" i majestatycznego ?Poloneza". Całość dopełniła druga część prezentacji multimedialnej.
Każdy z zaproszonych gości otrzymał bardzo starannie wydaną broszurę o historii naszej szkoły i działaniach obecnych oraz program przedstawienia- obie pozycje w dwóch językach: polskim i angielskim. Po oficjalnych uroczystościach goście zostali zaproszeni na degustację tradycyjnych polskich potraw. Zapoznali się również z tradycją andrzejkowych wróżb.

W przygotowanie uroczystości zaangażowana była cała społeczność szkolna.
Dzień 28 listopad zapisze się w kronice szkoły jako doniosłe wydarzenie.Konopka Anna


Europejskie spotkanie w czwórceEuropejskie spotkanie w czwórce

 


Europejskie spotkanie w czwórceEuropejskie spotkanie w czwórce

 


Europejskie spotkanie w czwórceEuropejskie spotkanie w czwórce

 


Europejskie spotkanie w czwórce

 


Galeria

zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej siętworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry