Dorzuć się do puszki WOŚP

Cykliczna akcja sprzątania mareckich lasów w mareckiej Strudze przyniosła kolejny rekord...

Arkadiusz Werelich POMarki

 14 października 2013    11:23

12 października miał miejsce trzeci etap cyklicznej akcji sprzątania mareckich lasów. Porządkowanie rozpoczęto ok. godz. 12 w okolicach ulicy Spacerowej, gdzie zebrali się mieszkańcy Marek.

Okazuje się, że każda kolejna akcja przynosi zwiększającą się frekwencję, a co za tym idzie większą ilość zebranych śmieci? Tym razem udało się zebrać 70 worków różnego rodzaju śmieci, z których każdy miał pojemność120 litrów. Dotychczasowe dwa etapy akcji pozwoliły zebrać ok. 7500-8000 litrówśmieci, natomiast sobotnia mobilizacja mieszkańców zaowocowała ilością blisko8500 litrów, co jest niewątpliwym sukcesem nas wszystkich.

Ostatnia akcja to nie tylko śmieci, ale również edukacja najmłodszych, którzy licznie wspomagali swoich rodziców w porządkach. Dzieci otrzymały upominki w postaci książek o tematyce związanej z ochroną środowiska naturalnego oraz długopisy nawiązujące wyglądem do otaczającej nas przyrody.

Akcja przyczyniła się również integracji mieszkańców, którzy mogli podzielić się swoimi opiniami na różne tematy w czasie pieczenia kiełbasek, przy tradycyjnym już ognisku.

Podsumowując sobotnią akcję, utwierdzam się w przekonaniu, że inicjatywa jest strzałem w przysłowiową ?dziesiątkę?, a dowodem na to są tysiące litrów śmieci, które zniknęły z mareckich lasów.

Galeria

zdjecie: 57511
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry