Zapraszamy Mieszkańców Marek do wzięcia udziału w akcji sprzątania zbiornika wodnego "Konne" oraz terenu bezpośrednio granicząc

START:    26 października 2013

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki

 16 października 2013    23:45

"Konne" to jeden z nielicznych zbiorników wodnych na terenie naszego miasta, dlatego powinniśmy dbać o jego czystość, dbać w sposób szczególny. Niestety, ale w obecnej chwili teren, na którym znajdują się glinianki pozostawia wiele do życzenia. Zalegające śmieci sprawiają, że nasz mały rezerwat przyrody niszczeje na naszych oczach. Zaistniała sytuacja spowodowała, że narodziła się idea, mająca na celu zagospodarowania tego terenu dla mieszkańców Marek. Na początku roku pojawił się pomysł, aby przeprowadzić akcję porządkowania zbiornika "Konne" oraz terenu wokół niego. Konsekwencją ówczesnych decyzji jest akcja, która odbędzie się 26 października.

Akcję rozpoczynamy o godzinie 11.00 zbiórką na terenie przylegającym do zbiornika od strony ulicy Stawowej. W naszej akcji weźmie udział sprzęt pływający mareckiech wędkarzy, dzięki któremu zostaną usunięte śmieci z miejsc trudno dostępnych. Śmieci będą zbierane do worków, które przygotują organizatorzy. Prosimy jedynie o zaopatrzenie się w rękawice ochronne. Zakładamy, że intensywne porządkowanie zajmie nam ok. 2 godzin, dlatego finał akcji planowany jest na godzinę 13.00

Dla uczestników zaplanowaliśmy wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku oraz strażacką grochówkę. Na spragnionych czekać będą napoje oraz gorąca kawa i herbata. Oczywiście wszystkie te atrakcje zapewniają organizatorzy.

Miejmy nadzieję, że 26 października dopisze zarówno frekwencja, jak i pogoda?

Serdecznie zapraszamy - Marcin Piotrowski, Arkadiusz Werelich, Społeczna Straż Rybacka koła PZW nr 14 w Marach.

Uwaga!

Już dziś serdecznie zapraszamy na sprzątanie terenu leśnego w okolicach ulicy Złotej w Markach. Porządki odbędą się w pierwszych tygodniach listopada. O dokładnym terminie będziemy informowali na bieżąco. Na akcję zapraszają: radna Agnieszka Lużyńska, oraz radni Marcin Piotrowski i Arkadiusz  Werelich.

Galeria

zdjecie: 57651
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry