Sprawozdanie z działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Struga? w roku 2006.

Michał Suchecki UKSStruga

 28 grudnia 2006    19:35

Dziesiąty rok działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Struga? był bardzo udany. Obfitował w ważne wydarzenia, aktywne uczestnictwo naszych zawodników w licznych imprezach sportowych, a przede wszystkim w sukcesy. Trenerzy, członkowie klubu i rodzice serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali działalność UKS ?Struga? w tym roku. Dziękujemy Władzom Miasta Marki i Powiatu Wołomińskiego, Sponsorom i Współorganizatorom imprez, dziękujemy Rodzicom pomagającym przy organizacji turniejów, dowożącym dzieci na zawody, oferującym swój czas, trud i dobre serce. Wspólnymi siłami mogliśmy dokonać tego, co byłoby niemożliwe bez Państwa pomocy. Dziękujemy z nadzieją, że w 2007 roku nasza współpraca będzie równie udana, albo jeszcze lepsza. Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z działalności Klubu w 2006 roku:

Działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Struga? w roku 2006 skupiała się wokół dwóch sekcji: szachowo-warcabowej i tenisa stołowego. Obie sekcje prowadziły regularne zajęcia dla uczniów ZS Nr 2 i innych szkół mareckich, a także organizowały liczne imprezy sportowe.

Koło szachowo-warcabowe.
Zajęcia prowadzili instruktorzy Jarosław Suchecki i Edyta Suchecka . Spotkania i treningi odbywały się regularnie w soboty w godz. 11:30 ? 13:00, a z grupą zaawansowaną dodatkowo w środy.
W 2006 roku znacznie wzrosła frekwencja na zajęciach. Regularnie uczestniczyło w nich około 20 zawodników, głównie uczniów klas I-IV . Duża grupa nowych zawodników wzięła już udział w kilku turniejach warcabowych organizowanych w Zespole Szkół Nr 2 w Markach oraz w Mińsku Mazowieckim. 10 zawodników bierze udział w Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w Szachach.
Poza dziećmi z klas I-IV na treningi przychodzili też zawodnicy, którzy należą do klubu już od wielu lat ? w tym warcabiści spoza Marek.

Koło tenisa stołowego
Zajęcia prowadził trener Sławomir Kozłowski ? w środy i piątki w godz. 17:00-19:00. Uczestniczyło w nich kilkunastu zawodników z Zespołu Szkół Nr 2 w Markach i okolicznych placówek.

Imprezy sportowe przeprowadzone przez UKS ?Struga? i zawody w których wzięli udział nasi reprezentanci:IX Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Miasta Marki Marki 14.01.2006
W zawodach wzięło udział 46 zawodników. W kategorii open zawodnik UKS ?Struga? zajął 2 miejsce.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w warcabach klasycznych, Frombork 15.01.2006
Nasi zawodnicy zajęli dwie pierwsze lokaty, a nasza zawodniczka wywalczyła 8 lokatę.

XXIV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych, Mińsk Mazowiecki 21-24.01.2006
Nasz klub reprezentowało 3 orlików, zajęli oni 9, 17 i 18 miejsce.

II Turniej VI Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radzymin, Radzymin 04.02.2006
Turniej odbył się w MOSiR w Radzyminie. Startowało 15 zawodników w kategorii do lat 16 i 13 w kategorii open.

Mistrzostwa Mazowsza w karate o Puchar Burmistrza Marek, Marki 26.02.2006
Mistrzostwa odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 w Markach. Organizatorem turnieju był Mazowiecki Okręgowy Związek Karate oraz Uczniowski Klub Sportowy ?STRUGA?. W zawodach wzięło udział 134 zawodników z 8 klubów zrzeszonych w Mazowieckim Okręgowym Związku Karate.

III turniej z cyklu VI Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu, Kobyłka 4.03. 2006
Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce i UKS ?Struga?. 18 szachistów w kategorii do lat 16 i 15 w kategorii powyżej lat 16 walczyło o Puchar Burmistrza Miasta Kobyłka.

Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 100-polowych, Marki 11.03.2006
Mistrzostwa odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 w Markach. Organizatorem turnieju był Polski Związek Warcabowy oraz Uczniowski Klub Sportowy ?STRUGA?, W zawodach wzięło udział 137 zawodników. Nasza zawodniczka Edyta Suchecka zdobyła II miejsce i tytuł Vice-mistrzyni Polski.

Półfinały Mistrzostw Polski Mężczyzn w warcabach 100-polowych, Lidzbark Warmiński 23-26.03.2006
W zawodach startował jeden zawodnik z UKS ?Struga?. Marcin Grzesiak zajął 4 miejsce w turnieju i zakwalifikował się do Finałów Mistrzostw Polski Mężczyzn.

IV turniej z cyklu VI Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu, Zielonka 1.04.2006
Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Kultury w Zielonce i UKS ?Struga?. Zawodnik reprezentujący Zespół Szkół Nr 2 w Markach - Dawid Krasiewicz zajął II miejsce.

VI Otwarte Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w warcabach 64-polowych, Skarżysko Kamienna 09.04.2006
W zawodach uczestniczyło troje zawodników UKS ?Struga?. Marcin Grzesiak zajął I miejsce, Maciej Łukasiewicz był II, a Grażyna Zajączkowska IX

Ogólnomiejski Turniej Warcabowy dla uczniów Szkół Podstawowych w Markach o Puchar Dyrektora Mareckiego Ośrodka Kultury, Marki 21.04.2006 r.
Zawody zostały zorganizowane w Mareckim Ośrodku Kultury. W turnieju wzięło udział 26 zawodników z 4 szkół mareckich ( SP 1, 2, 4, 5). Najlepszym zawodnikiem turnieju, który otrzymał Puchar Dyrektora MOK-u p. Krystyny Klimeckiej, był Piotr Nagraba (SP 4), drugie miejsce zajął Michał Wójcik (SP 5), Aleksander Werelich (SP 5) był trzeci - wszyscy z UKS ?Struga?. Pozostali zawodnicy naszego klubu wypadli też bardzo dobrze: Karol Metelski IV, Krzystof Banaszek V, Artur Moczulski VIII, Łukasz Słowikowski XVII.

X Indywidualne Mistrzostwa Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w warcabach klasycznych, Częstochowa 28.04-2.05.2006 r.
Trzech naszych zawodników powiększyło kolekcję swoich trofeów warcabowych. Piotr Nagraba zwyciężył wśród najmłodszych (kat. do 10 lat), a Paweł Suchecki wygrał Otwarty Turniej Towarzyszący! Pozostałym reprezentantom UKS ?Struga? ? K. Banaszkowi, K. Metelskiemu, M. Nagrabie, A. Werelichowi i M.Wójcikowi ? tym razem zabrakło nieco szczęścia, aby zająć miejsca medalowe.

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w warcabach klasycznych, Mława 6.05.2006 r.
Zawody odbyły się w Uniszkach Zawadzkich k/Mławy. Wzięło w nich udział 53 zawodników, w tym 4 reprezentantów UKS ?Struga?. W kategorii orlików zdobyliśmy I, II i IV miejsce (Piotr Nagraba I, Michał Wójcik II, Krzysztof Banaszek IV).

X Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach 64 polowych, Sępólno Krajeńskie 12-14.05.2006
W zawodach startowało 4 orlików. W swojej kategorii Piotruś Nagraba stanął na podium ? zajął III miejsce, wrócił do domu z pucharem i brązowym medalem. jego koledzy byli nieco dalej, ale jak na pierwszy wyjazd na zawody tej rangi, wywalczyli bardzo dobre miejsca. Michał Wójcik był VIII, tuż za nim Krzyś Banaszek (IX) i Alek Werelich (X). Tak więc wszyscy zmieścili się w pierwszej dziesiątce.

Międzynarodowy Turniej Warcabowy Frombork 26-28.05.2006
Najlepiej z zawodników UKS ?Struga? wypadł Marcin Grzesiak, który w zawodach wywalczył 3 miejsce. Tuż za nim na 4 pozycji uplasował się Paweł Suchecki. Pozostali nasi reprezentanci ? Michał Janicki i Maciej Łukasiewicz zajęli odpowiednio 7 i 8 lokatę.
Jeszcze lepiej nasi zawodnicy zaprezentowali się w rozegranym 26 maja turnieju gry błyskawicznej (5 minut na zawodnika na rozegranie partii). Zwyciężył w nim Michał Janicki, Maciej Łukasiewicz był 3, Marcin Grzesiak 4, a Paweł Suchecki 10.

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego warcabach 100 polowych, Mińsk Mazowiecki 03.06.2006
Nasz zawodnik w kategorii orlików Piotruś Nagraba zajął drugie miejsce i uzyskał tytuł Wicemistrza Województwa Mazowieckiego.

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w tenisie stołowym, Marki 10.06.2006
Organizatorem turnieju był UKS ?Struga?. Startowało 17 zawodników w kategorii do lat 18 i 23 w kategorii open w tym 8 zawodników UKS ?Struga?.

XIII Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych, Dźwirzyno 01-04.07.2006 r.
Drużyna orlików w składzie: Krzysztof Banaszek, Piotr Nagraba, Aleksander Werelich zdobyła tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski, a w kategorii kadetek Joanna Sasin i Weronika Werelich zdobyły V miejsce.

VI Międzynarodowy Turniej Ziemi Zawkrzeńskiej, Żuromin 14-19.07.2006r.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, startowało 82 zawodników, w tym większość z zagranicy. Nasi zawodnicy uplasowali się na pozycjach: Marcin Grzesiak 8, Michał Janicki 15, Paweł Suchecki 28.

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w warcabach klasycznych 64-polowych, Smolarnia (Wielkopolska) 15-20.08.2006r.
Nasi zawodnicy w kategorii mężczyzn zajęli 1, 2, 15, 19 i 20 miejsce (Michał Janicki, Marcin Grzesiak, Paweł Suchecki, Maciej Łukasiewicz), w kategorii kobiet 3 i 11 miejsce (Grażyna Zajączkowska, Sonia Górniak), natomiast w rozgrywkach drużynowych nasz pierwszy zespół (Edyta Suchecka, M. Grzesiak, P. Suchecki, M. Janicki) obronił tytuł mistrzowski, a drugi uplasował się na 5 pozycji. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski w grze błyskawicznej nasi reprezentanci zajęli miejsca 2, 3, 6, 24 wśród mężczyzn oraz 4, 6, 12 wśród kobiet.

Mistrzostwa Europy do lat 23 w warcabach 64 polowych, Eupatoria (Ukraina) 06-16.09.2006
W Mistrzostwach Polskę reprezentował nasz zawodnik Paweł Suchecki zajmując 16 miejsce wśród 27 zawodników. Turniej został rozegrany w warcaby rosyjskie ?latające? (losowanie początkowej pozycji).

Mistrzostwa Szkół Województwa Mazowieckiego, Mińsk Mazowiecki 4.10.2006
W mistrzostwach wzięło udział 6 zawodników UKS ?Struga?. W drużynie ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Markach wystąpili: Weronika Werelich, Michał Wójcik, Krzysztof Banaszek i Aleksander Werelich, zaś Szkołę Podstawową Nr 4 w Markach reprezentowali: Piotr Nagraba, Mateusz i Marcin Pawlina. W/w zespoły zajęły odpowiednio II i VI miejsce.

Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w warcabach, Marki 21.10.2006
W mistrzostwach udział wzięło 9 drużyn z 7 szkół ? ogółem 42 zawodników. Zwyciężyła ekipa z SP 5 w Markach, której zawodnicy trenują w UKS ?Struga?.

VII Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego, Marki 21.10.2006 r.
Organizatorami imprezy byli UKS ?Struga? i Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. W turnieju wzięły udział reprezentacje zakładów pracy, instytucji i szkół z terenu miasta Marki. Ogółem startowało 9 drużyn. Zwyciężył zespół UKS ?Struga? Marki.

I Międzynarodowy Turniej Warcabowy o Puchar Gór Sowich. Srebrna Góra, 10-12.11.2006
W turnieju startowało 39 zawodników, w tym 6 zawodników UKS ?Struga?. Nasi reprezentanci zajęli miejsca: 1, 2, 4, 12, 14, 16.

IV MP w warcabach aktywnych 64 polowych, Marki 25.11.2006
Organizatorem imprezy był tradycyjnie Uczniowski Klub Sportowy ?Struga? przy współpracy Polskiego Związku Warcabowego i finansowym wsparciu Urzędu Miasta Marki. Do zawodów przystąpiło 82 zawodników (19 z UKS ?Struga?) - w kategorii do lat 16 walczyło 40 warcabistów, w kategorii open 42. 3 miejsce w kategorii open wywalczył reprezentant UKS ?Struga? Michał Janicki.

XIII Mistrzostwa Marek w szachach o Puchar Burmistrza Miasta Marki 2.12.2006
Organizatorem turnieju był UKS ?Struga?. Startowało 36 zawodników, w tym 8 z UKS ?Struga?.

X Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego, Mińsk Mazowiecki 3.12.2006
Pierwsze miejsce w kategorii orlików zdobył reprezentant UKS ?Struga? Krzysztof Banaszek.

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry