22 października 2013    11:08

Bez wątpienia zbiornik wodny Meksyk posiada wielkie walory przyrodnicze, zwłaszcza na obszarach tak silnie zurbanizowanych jak podwarszawskie. Niestety przez wiele lat obszar ten  był zaniedbywany przez miasto, a wręcz ulegał stopniowej degradacji, który to proces nasilił się w okresie budowy kanalizacji sanitarnej na terenie naszego miasta. Brak uregulowanej sytuacji własnościowej również zrobił swoje. Na szczęście od jakiegoś czasu pojawiają się pierwsze jaskółki zmian. Na oficjalnej stronie UM we wpisie pt: ,,Studenckie opracowania konnych" pojawił się zapis ,,Już od października 2012 roku studenci Wydziału Ogrodnictwa Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW Anna Dróżdż i Maciej Kozyra opracowują w ramach swoich prac magisterskich koncepcje zagospodarowania terenów wokół zbiornika "Meksyk" i "Konne". Dzięki porozumieniu o współpracy pomiędzy Burmistrzem Miasta a władzami uczelni podpisanego 25 kwietnia 2013 roku, kolejni studenci będą przygotowywać koncepcje zagospodarowania tych terenów."

Informacja bardzo mnie ucieszyła, tym bardziej, że jeziorko Meksyk jest moim oczkiem w głowie i dzięki współpracy z Grupą Sąsiedzką Pustelnik staramy się lobbować na rzecz ochrony tego obszaru. Staramy się również ożywić to miejsce organizując Dni Sąsiada na Grunwaldzkiej. Życzę nam wszystkim, żeby teoretyczne opracowania studentów z SGGW jak najszybciej znalazły zastosowanie w praktyce. Zachęcam również do zapoznania się z poniższymi linkami:

Interpelacja w sprawie zbiornika Meksyk z dnia  21 maja 2012 r.
http://www.marki.net.pl/interpelacja-w-sprawie-zbiornika-wodnego-meksyk-39484

Odpowiedź na interpelację z dnia 05 czerwca 2012 r.
http://www.marki.net.pl/odpwiedz-na-interpelacje-z-dnia-21-05-2012-roku-41829

Pismo  w sprawie Meksyku oraz ulicy Karłowicza
http://www.marki.net.pl/karlowicza-i-meksyk-prosimy-o-dzialanie-52794

Dzień Sąsiada na Grunwaldzkiej
http://www.marki.net.pl/dzien-sasiada-na-grunwaldzkiej-52727

Galeria

zdjecie: 57910
fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry