Sprzątnie "Konnych" - akcja zakończona sukcesem...

Arkadiusz Werelich PZW RadaMiastaMarki OSP

 28 października 2013    11:12

26 października miała miejsce akcja, mająca na celu uporządkowanie zbiornika wodnego "Konne" oraz terenu, który z nim bezpośrednio sąsiaduje. Dziś można powiedzieć, że mamy powody do zadowolenia, ponieważ akcja była bardzo udana, o czym świadczyła frekwencja wśród uczestników oraz efekt końcowy w postaci ilości zebranych śmieci... 

Akcja porządkowania terenu rozpoczęła się punktualnie o godzinie 11.00 i trwała blisko dwie godziny. W tym czasie udało się napełnić ponad 200 worków, z których każdy miał pojemność 120 litrów. Ilość zebranych śmieci pokazuje, że akcja była bardzo potrzebna, o czym świadczyły również głosy wśród zgromadzonych licznie mieszkańców Marek.

Z naszych obserwacji wynika jednak, że problem zaśmiecania obszaru, na którym znajduje się zbiornik "Konne" jest bardziej złożony. Okazuje się, że duże ilości śmieci zostały swego czasu zakopane i dziś ich usunięcie jest praktycznie niemożliwe. Nasza akcja spowodowała, że ogromna ilość śmieci została usunięta z powierzchni ziemi i brzegów zbiornika, ale zbocza od ulicy Stawowej ukazały, co kryje to miejsce?

W akcji wzięli udział mareccy wędkarze, którzy zaangażowali do pomocy sprzęt pływający, dzięki któremu udało się dotrzeć do miejsc trudnodostępnych. W akcję włączyli się również mareccy strażacy, którzy dzielnie wspierali zbiórkę różnego rodzaju śmieci oraz członkowie lokalnego koła PO. W sobotnich porządkach mógł wziąć udział każdy, ponieważ zaproszenie skierowane było do wszystkich mieszkańców Marek, a w szczególności zamieszkujących okolicę zbiornika. 

Po dwugodzinnych porządkach nastąpił finał akcji. O godzinie 13.00 zapłonęło ognisko, na którym mieszkańcy rozpoczęli pieczenie kiełbasek. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mogli skosztować wyśmienitej strażackiej grochówki, którą przygotowała marecka OSP. Finał akcji był doskonałą okazją do integracji mieszkańców Marek, którzy mogli zawiązać nowe sąsiedzkie znajomości?

Chciałby serdecznie podziękować w imieniu swoim, jak i radnego Marcina Piotrowskiego oraz szefów Społecznej Straży Rybackiej - Wszystkim tym, którzy wzięli udział w naszej akcji i tak licznie stawili się w minioną sobotę. Po raz kolejny pokazaliśmy, że w mareckiej społeczności jest potencjał, którego pokłady są niewyczerpalne...

Galeria

zdjecie: 58168
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry