31 października 2013    21:47

To już nasze ostatnie działania w ramach zlecenia Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Markach mające na celu przeprowadzenie ćwiczeń w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji w mareckich szkołach publicznych.

Ostatnie ćwiczenia przeprowadzono w dniu 29 października o godzinie 10:50 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy AK II rejonu "Celków", a o godzinie 12:00 w Zespole Szkół nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia, w skład którego wchodzą Szkoła Podstawowa Nr 5 i Gimnazjum Nr 2. Obie szkoły, to integracyjne jednostki oświatowe, w której oprócz dzieci pełnosprawnych, uczą się również te niepełnosprawne. Ćwiczenia w tego typu obiektach są dla nas doskonałym momentem do sprawdzenia naszych umiejętności działania w szczególnych warunkach.

Standardowo, jak w przypadku poprzednich próbnych ewakuacji, tutaj również wszyscy stanęli na wysokości zadania i doskonale wywiązali się z powierzonych im obowiązków. Dla naszych milusińskich i młodzieży jest to doskonały moment, aby zapoznać się z obowiązującymi procedurami w przypadku rzeczywistego zagrożenia, którego prawdopodobieństwa wystąpienia w normalnym życiu nie jesteśmy w stanie określić. Tak więc im więcej takich ćwiczeń, tym poziom świadomości i poczucia bezpieczeństwa w naszym społeczeństwie rośnie.

W imieniu mareckich strażaków chcielibyśmy podziękować wszystkim Dyrektorom szkół, na terenie, których były prowadzone ćwiczenia za pełne zaangażowanie w ich organizację i prawidłowy przebieg. Podziękowania należą się również Kadrze Pedagogicznej oraz pozostałym Pracownikom, którzy przyczynili się do bezpiecznego przeprowadzenia ćwiczeń, oraz należycie zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Liczymy na to, że tego lub innego typu ćwiczenia praktyczne, wejdą na stałe do kalendarza naszych działań, a dzięki nabytym umiejętnościom nasi najmłodsi mieszkańcy będą się czuć bezpiecznie, zarówno w trakcie zajęć dydaktycznych jak i również w życiu codziennym, potrafiąc właściwie reagować na pojawiające się w ich otoczeniu zagrożenia.

Zapraszamy również Dyrekcje i Kadrę Pedagogiczną mareckich szkół do utrzymania bliskiej współpracy z naszą jednostką przy organizacji innych ćwiczeń, pokazów czy pogadanek tematycznych w zakresie ochrony i bezpieczeństwa przeciwpożarowego obywateli.

Zdjęcia z przeprowadzonych ćwiczeń znajda Państwo tutaj:

Szkoła Podstawowa nr 2

Relacja Galeria

Zespół Szkół nr 2

Relacja Galeria

Zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi relacjami z naszej działalności na Strefie Druha oraz śledzenia naszego profilu na Facebooku!

Zdjęcia, filmy oraz relacja pochodzą od członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach.

Galeria

zdjecie: 58482

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry