Dzień Zaduszny

Sylwia Matusiak UMMarki

 2 listopada 2013    08:57

Dziś wspominamy tych, którzy odeszli do wieczności. 2 listopada Kościół Katolicki obchodzi Dzień Zaduszny.  Dziś wielu z nas odwiedzi cmentarze, zapali znicze, przyniesie kwiaty. Zachował się też zwyczaj składania wypominków za dusze najbliższych, by cały Kościół modlił się za ich zbawienie. Wspomnijmy zatem tych, którzy odeszli od nas w tym roku.

Włodzimierz Szurmak (ur. 18 grudnia 1931 roku) był absolwentem Politechniki Warszawskiej. W 1956 roku zdobył tytuł inżyniera mechanika by dwanaście lat później na Wydziale Mechanicznym Technologicznym obronić  tytuł magistra. W 1981 uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w Instytucie Nauk Ekonomiczno - Społecznych Politechniki Warszawskiej. W latach 1990-1992 sprawował funkcję Burmistrza Miasta Marki. W uznaniu szczególnych osiągnięć w działalności na rzecz rozwoju szkół oraz pomocy nauczycielom Minister Edukacji Narodowej w 1995 roku nadał Włodzimierzowi Szurmakowi ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA OŚWIATY.

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 58498
fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry