Chyba należą się wyjaśnienia ze strony burmistrza i jego zastępczyni...?

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki

 6 listopada 2013    13:31

Co na to Pani wiceburmistrz Sylwia Matusiak (PiS) i Pan burmistrz Janusz Werczyński (Wspólnota Samorządowa)?

"Wiele gorzkich słów padło podczas obrad Rady Powiatu w sprawie budowy nowego Zespołu Szkół nr 1 w Markach mającego powstać przy ulicy Wspólnej 1. Okazało się, że powołana do tego celu Miejska Spółka całkowicie nie panuje nad tym, co dzieje się wokół inwestycji. Biuro projektowe nie dotrzymuje terminów, nie ma pełnych planów projektowych, wiele do życzenia pozostawia Miejscowy Plan Zagospodarowania. Co gorsza, władze spółki wciąż szukają źródeł finansowania, także i w powiatowym budżecie. Kolejny raz zwracają się do starostwa o przesunięcie terminu realizacji spisanego porozumienia o dofinansowanie w kwocie 500 tys. zł. Szkopuł w tym, że nikt nie jest w stanie określić, kiedy zacznie się budowa. Szkoła ma przyjąć pierwszych uczniów we wrześniu 2016 roku, ale dziś nie jest pewne kiedy robotnicy wbiją pierwszą łopatę pod fundamenty obiektu. Nasuwa się także zasadnicze pytanie, czy wobec niżu demograficznego stać nas na dużą i drogą inwestycję?

Projekt tej uchwały powstał na wniosek zarządu powiatu po tym, jak nikt z władz nie miał zielonego pojęcia, co dzieje się w tej sprawie. Tego samego dnia gmina Marki zaproponowała wizytę w starostwie swojego przedstawiciela, który miał odpowiedzieć na wszystkie pytania. Tyle tylko, że nie powiedział niczego. Już pierwsze zdania wypowiadane przez prezesa wprawiały w osłupienie."

Powyższy tekst jest fragmentem artykułu, który pojawił się na łamach gazety "Wieści Podwarszawskie"

 

Więcej na stronie:

http://wiesci.wolomin.com/?f=xml%2F201345.xml&p=1

Jak dobrze wiemy, w powiecie starostą jest Pan Piotr Uściński (PiS), a jego zastępcą Pan Konrad Rytel (Wspólnota Samorządowa), natomiast w Radzie Powiatu istnieje koalicja Wspólnoty z Pis-em.

W Markach sytuacja jest nieco inna, ponieważ burmistrzem jest Pan Janusz Werczyński (Wspólnota Samorządowa), a jego zastępcą Pani Sylwia Matusiak (PiS), natomiast w Radzie Miasta bywa różnie, ale PiS często popiera Wspólnotę Samorządową .

Zasadnicze pytanie, które nalęży zadać, to jak to się dzieje, że dochodzi do takich sytuacji, o których mowa w artykule "Wieści Podwarszawskich"?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

zdjecie: 58616
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.net

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry