Trwają prace nad rewitalizacją parku Briggsów w Markach

Sylwia Matusiak UMMarki

 13 listopada 2013    10:58

W ramach prac nad rewitalizacją parku Braci Briggsów została opracowana koncepcja oświetlenia. Wykonał ją zespół projektowy firmy Schreder. Miała na celu podniesienie atrakcyjności parku poprzez wybór stylu lamp i zastosowaniu właściwych opraw. Planuje się, że w ten sposób park zyska wyjątkowy widok i stanie się miejscem licznie odwiedzanym przez mieszkańców. Prezentowana koncepcja zakłada montaż 75 opraw typu Valentino LED na żeliwnych słupach o wys. 3,5m i ośmiu opraw typu Rocca maxi podświetlające drzewa od dołu.

Oprawy będą bardzo energooszczędne, znacznie zmniejszające zużycie prądu. Moc całej instalacji wynosić będzie ok. 2,5 kW, czyli mniej więcej tyle, co domowy czajnik elektryczny. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii przy tak niewielkiej mocy, udało się zapewnić odpowiedni poziom doświetlenia ścieżek. Liczymy, że takie nowoczesne, energooszczędne rozwiązanie technologiczne, nie tylko zmniejszy koszty eksploatacji, ale także ułatwi ewentualne zdobycie funduszy na jego budowę, bowiem planowane koszty realizacji koncepcji sięgają kwoty prawie 400 000 PLN netto.

Więcej o rewitalizacji na www.czyste.marki.pl

Sylwia Matusiak

Zastępca Burmistrza Miasta Marki

 

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 59073

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry