Nasi zawodnicy na Mistrzostwach Świata

Michał Suchecki UKSStruga

 13 listopada 2013    22:11

Czworo zawodników UKS "Struga" uczestniczyło w dn. 26.10.2013-03.11.2013 r. w Mistrzostwach Świata Orlików i Młodzików w warcabach 100-polowych w Orszy na Białorusi.

Sam udział naszej czwórki w zawodach tej rangi to wielkie wyróżnienie dla UKS "Struga" i naszych warcabistów.
Jakub Broma, Ludwika Moczulska, Marta Bańkowska i Martin Banaszek zostali powołani do reprezentacji Polski dzięki zdobyciu medalowych miejsc na Mistrzostwach Polski w kwietniu 2013 r. Wśród 8 zawodników reprezentujących nasz kraj na MŚ aż czworo to przedstawiciele UKS "Struga"!

Nasi warcabiści mieli bardzo trudne zadanie. Do Orszy przyjechali najlepsi zawodnicy w kat. do lat 10 i 13 z 12 krajów. Oprócz reprezentantów Polski, Holandii, Belgii, Francji czy Włoch byli jeszcze przedstawiciele Chin, Mongolii oraz wielu krajów byłego ZSRR. Właśnie Rosjanie, Ukraińcy czy Kazachowie byli faworytami.

Polscy zawodnicy dzielnie przystąpili do zawodów. Każdy rozegrał 9 długich rund (każda trwała ok. 5 godzin!).
Organizatorzy zadbali o różne atrakcje dla zawodników, toteż wrażeń było mnóstwo! Imponujące widowisko artystyczne otwierające zawody zachwyciło wszystkich. Zespoły taneczne, wokalne, pokazy cyrkowe, popisy dzieci i dorosłych były przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Dodatkową atrakcją dla zawodników była wycieczka po okolicy, pozwalająca na zapoznanie z głównymi zabytkami i ciekawymi obiektami w Orszy.

Zawodnicy pochodzący z różnych krajów i kultur, mówiący różnymi językami szybko się zintegrowali i zaprzyjaźnili. Były wspólne mecze piłkarskie, zabawy, dużo śmiechu i radości.

Wróćmy jednak do samych zawodów. Polacy całkiem nieźle dawali sobie radę. Doskonale wypadła nasza Marta Bańkowska, która przez całe zawody utrzymywała się w czołówce i ostatecznie zajęła IV miejsce w kat. dziewcząt do lat 13! jest to ogromny sukces dla Marty, naszych trenerów i całego UKS "Struga". Mimo, że to miejsce poza podium (na którym stanęli sąsiedzi ze wschodu), dla nas to prawdziwy sukces. Brawo Marta!

Kuba, Ludwika i Martin zajęli dalsze miejsca ale wcale nie ostatnie (zwłaszcza Ludwika dzielnie nawiązywała walkę, zdobywając 19-tą pozycję) i jesteśmy z nich dumni! A trening i nowe umiejętności z pewnością zaowocują już niedługo.

W imieniu zawodników, ich rodziców i całego UKS "Struga" dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji wyjazdu na MŚ. Za pomoc finansową i wszelkie wsparcie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Wołominie, Burmistrzowi Miasta i Gminy Radzymin oraz władzom Miasta Marki.

Elżbieta Suchecka

[gallery link="file" orderby="post_date"]

Galeria

zdjecie: 59096
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry