15 listopada 2013    14:13

Od kilku miesięcy w Mieście Marki trwają intensywne prace nad wprowadzeniem Karty Markowianina.

W ramach tych działań, w zeszłym tygodniu odbyło się kolejne robocze spotkanie w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego. Podczas spotkania władze Miasta Marki oraz kierownictwo ZTM-u  omówiły zakres działań koniecznych do podjęcia w celu jak najszybszego wdrożenia w Gminie Marki biletów długookresowych komunikacji miejskiej, które byłyby dofinansowywane ze środków Gminy. Omówiono i zaakceptowano także podział prac, wyznaczający konieczność:

-           podjęcia przez Radę miasta Marki Uchwały wskazującej kwotę dofinansowania poszczególnych typów biletów oraz osób upoważnionych do nabywania spersonalizowanych kart miejskich zawierających oznaczenie graficzne Gminy,

-           podjęcia przez Radę m.st. Warszawy Uchwały wprowadzającej do obecnej 'Taryfy przewozowej' nowe typy biletów 30 - i 90 - dniowych, umożliwiających dofinansowanie biletów z budżetów zainteresowanych Gmin,

-           podpisania aneksu do obecnego 'Porozumienia międzygminnego', który określać będzie szczegółowe wytyczne funkcjonowania oferty, w tym:

  • procedurę dystrybucji Warszawskich Kart Miejskich zawierających oznaczenie graficzne Gminy,
  • procedur kodowania biletów oraz określenia punktów sprzedaży oferty
  • zasad prowadzenia rozliczeń pomiędzy Gminą Marki i m.st. Warszawą,
  • zasad ewentualnych reklamacji i zwrotów biletów przez mieszkańców.

Termin wprowadzenia oferty określono wstępnie na 1 stycznia 2014 roku, z zastrzeżeniem, że ostateczna decyzja dot. jego udostępnienia będzie zależna od możliwości wcześniejszego zatwierdzenia wymaganych aktów prawnych.

Wstępny projekt Karty Markowianina  zakłada zniżki w wysokości 74 złotych  na bilecie dwustrefowym kwartalnym, oraz  32 złote na bilecie dwustrefowym miesięcznym.

Zniżki te zostały wstępnie zaakceptowane przez kierownictwo Zarządu Transportu Miejskiego, i w momencie gdy będą wprowadzone do taryfy, posiadacz Karty Markowianina będzie miał możliwość zakupu biletu dwustrefowego taniej niż posiadacz Kary Warszawiaka.

Projekt zakłada, że podstawą wydawania Karty Markowianina będzie rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Wołominie przy jednoczesnym zadeklarowaniu Marek jako miejsca zamieszkania.

 O kolejnych etapach wdrażania Karty Markowianina będziemy na bieżąco informować.

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 59161
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry