Bruksela oczami markowianki

Paweł Pniewski MOK RadaMiastaMarki

 18 listopada 2013    17:47Niedawno otrzymaliśmy relację z pobytu laureatów mareckiego konkursu wiedzy o UE w Belgii napisaną przez Aleksandrę Wysocką. Co porabiali markowianie w Brukseli? Zapraszamy do lektury:

Na przełomie września i października jako laureaci konkursu "Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna..." wspólnie z Karoliną Gąską i Erykiem Roguskim wraz z osobami towarzyszącymi uczestniczyliśmy w wyjeździe studyjnym do Brukseli na zaproszenie poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Danuty Hübner.


Podczas pobytu w Belgii przede wszystkim poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat pracy i funkcjonowania Parlamentu Europejskiego i wszystkich jego organów, uczestniczyliśmy w lekcji europejskiej, a także zwiedziliśmy Parlamentarium. W końcu zdobytą przez siebie wiedzę mogliśmy zweryfikować i przełożyć na praktyczne doświadczenie. Oprócz dogłębnego badania wszystkich zakamarków Parlamentu zwiedziliśmy z przewodnikiem Brukselę, która była niezwykle łaskawa, jeśli chodzi o pogodę ? był to czas niezwykle ciepły. Przemierzyliśmy też trasę z Brukseli do Antwerpii, gdzie spędziliśmy miłe popołudnie podziwiając piękno belgijskiego miasteczka. Wszyscy zaproszeni goście pani poseł mieli również okazję spotkać się z nią na nieoficjalnej kolacji w jednej z restauracji w stolicy Belgii. Dyskusje prowadzone były na wielu płaszczyznach, młodzi Europejczycy niemalże zasypali panią profesor pytaniami. 


Wyjazd był niewątpliwie świetną okazją do zgłębienia wiedzy o pracy europosła, pracy samego parlamentu, jak i poznania jego siedziby ? Brukseli. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu "Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna...", który poszerza horyzonty młodych Europejczyków i pozwala im dotknąć Unii osobiście.


Aleksandra WysockaII Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna..." organizowany był przez Radę Miasta Marki oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego pod honorowym patronatem europosłanki prof. Danuty Hübner.

Galeria

zdjecie: 59212
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry