Misie w szkole AD ASTRA

START:    15 grudnia 2013

Joanna Gołębiewska Adastra

 22 listopada 2013    15:44


Wystawa
"TAJEMNICZY MISIOWY ŚWIAT


 - co robią misie, gdy nie patrzymy."


Światowy Dzień Pluszowego Misia


                        w Szkole AD ASTRA                          


                                


Na pewno każdy z nas ma lub miał swojego ulubionego Pluszowego Misia. Miś to nie tylko  zabawka, Miś to ,,ktoś"! Miś jest bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie są z  dziećmi w chwilach radości  i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasnąć. Czasem o nich zapominamy, czasem z nich wyrastamy,  a czasem zgubimy co się wtedy z nimi dzieje?..


Znamy osobę która szczególnie misie ukochała, nie tylko te nowe i piękne ale również te stare, zniszczone i smutne. Skupuje je, dostaje, znajduje na aukcjach, nadaje im imiona, naprawia, jeśli trzeba, daje ?nowe życie?.


Z okazji Międzynarodowego Dnia Misia, który przypada na 25 listopada, oraz 111 rocznicy powstania najpopularniejszej pluszowej zabawki, Pani Marta, bo o niej tu mowa, przygotuje dla nas wystawę, na której będziemy mogli obejrzeć jej kolekcję ponad 700 misiów.


Pani Matra doskonale zna każdego swojego Misia i z przyjemnością Wam o nich opowie, opowie też skąd się wziął Miś Zabawka.


 


Wystawa zaprezentuje Misie w scenkach z misiowego życia, w szkole w domu w pracy w czasie odpoczynku. Pani Marta odkryje przed nami tajemnice misiowego świata.


ü  Każde dziecko może zabrać ze sobą swojego ukochanego misia, będzie mógł się on spotkać z innymi przyniesionym kolegami, co wspólnie będą misie robiły? Może wypija herbatkę a może pójdą na mecz? sami zobaczycie.


ü  Będziemy słuchali misiowych piosenek, czytali misiowe książeczki. Nikt nie będzie się nudził.


 Będzie możliwość zakupienia Misiowych pamiątek.


ü  Odbędą się warsztaty w czasie których dzieci będą mogły stworzyć misiowe ozdoby choinkowe.


ü  Dla rodziców będzie kącik z pyszną misiowa herbatką, a może i oni obudza w sobie dziecko i pobawią się z dziećmi misiami?.


 

                Misie będzie można spotkać                                       


           w naszej szkole tuż przed świętami                     


   15 grudnia w godzinach od 10.00 do 14.00.


MISIOWE SOS


Możesz przynieść zepsutego misia do naprawy.


ODDAJ MISIA W DOBRE RĘCE


Jeśli wyrosłeś już ze swojego misia, a nie chcesz po prostu wyrzucić przyjaciela, możesz podarować Go pani Marcie, ona powiększy swoją kolekcję, a Ty zostawisz przyjaciela w dobrych rękach.


 
 

Zapraszamy serdecznie Dzieci wraz z Rodzicami.

Galeria

zdjecie: 59335
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry