Poszukiwani pomocnicy Św. Mikołaja

Paweł Pniewski Marki2020

 26 listopada 2013    11:35

Już po raz piąty mamy zaszczyt zaprosić każdego z Państwa do udziału w akcji "Święty Mikołaj mieszka w Markach". Akcji organizowanej w okresie przedświątecznym, której zasady od początku pozostają niezmienne. Dzieci z rodzin ubogich piszą listy ze swymi marzeniami do najsłynniejszego świętego. Wśród takich listów są najczęściej prośby o grę lub zabawkę, słodycze. Są też marzenia o butach, dresach, słoiczkach z jedzeniem czy pieluszkach dla rodzeństwa. Zdarza się, że niektóre dzieci piszą o playstation lub laptopie, ale zawsze z góry uprzedzamy, że takich zachcianek św. Mikołaj nie spełnia.

Niezmiennie od pięciu lat wcielamy się pośredników Mikołaja i szukamy osób, które zechcą pomóc spełnić dziecięce marzenia. Przez ostatnie pięć lat tej akcji udało się nam - Grupie Marki 2020 wraz z Waszą drodzy dotychczasowi ofiarodawcy nieocenioną pomocą i wsparciem - sprawić radość a przede wszystkim spełniać marzenia kilkuset dzieciom z naszego miasta. Są ofiarodawcy którzy są z nami praktycznie od początku i dzielnie trwają na mikołajowym posterunku. Są tacy, którzy biorą po parę listów. Są też tacy, którzy nie mogąc spełnić życzeń z jednego listu pragną włączyć się, chociażby przez kupno paczki pampersów - Wszystkim serdecznie i gorąco dziękujemy za dotychczasową pomoc. Mamy nadzieję, że wasze otwarte serca i tym razem nie pozostaną obojętne na los grupy najmłodszych mieszkańców miasta. Szlachetne działania nie muszą być realizowane tylko przez pośrednictwo telewizji. Nie muszą być od razu na skalę ogólnopolską. One mogą być nasze, tutejsze, rodzime - bo czasem tuż za płotem komuś potrzebna jest nasza pomocna dłoń. Aby choć raz w roku poczuł, że nie jest sam z czwórką czy piątką dzieci, które często mieszkają w takich warunkach, jakie by się Wam nie przyśniły w najgorszym śnie, a które też tak jak nasze mają marzenia. Jeśli jesteście gotowi stać się Świętym Mikołajem, skontaktujcie się z nami: (mikolaj@marki2020.pl, telefony 601 861 021; 606 258 373). Mamy też konto na Facebooku www.facebook.com/MikolajMarki. Przekażemy na Wasze ręce list/listy z dziecięcymi pragnieniami (jest możliwość wyboru). Prosimy o przekazanie gotowych paczek do 10-15 grudnia. Tuż przed świętami zostaną one wręczone najmłodszym obywatelom Marek.

Jacek Orych Grupa Marki 2020

Galeria

zdjecie: 59450
fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry