29 listopada 2013    08:53

SMAKI ZDROWIA
,,Smaki zdrowia" to projekt edukacyjny z elementami edukacji zdrowotnej i czytelniczej, który jest realizowany w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta Marki.
Jego ideą jest:
-wyposażenie uczniów w odpowiednią wiedzę na temat właściwego odżywiania, przestrzegania higieny i bezpieczeństwa w czasie przygotowywania posiłków oraz kulturalnego ich spożywania;
-budzenie zainteresowania i zamiłowania do samodzielnego przygotowywania posiłków;
-zaszczepienie nawyków czytelniczych, zamiłowania do literatury, wdrażanie do korzystania ze zbiorów biblioteki.
Projekt ,,Smaki zdrowia" jest zgodny z Podstawą Programową dla I etapu kształcenia szkoły podstawowej, treściami zawartymi w programie nauczania klas III, Programem Profilaktyki Szkoły / PROGRAMEM PROMUJĄCYM ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE/.
W czasie zajęć uczniowie słuchają fragmentów literatury związanej z omawianą tematyką. Wspólnie przygotowują zdrowe posiłki.
Zajęcia prowadzą Małgorzata Romańczyk (Biblioteka Publiczna Miasta Marki ) i Dorota Gawryluk (Nauczyciel w SP nr 3).
D. Gawryluk

Galeria

zdjecie: 59521
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry