Trzy kategorie - trzy puchary

2 grudnia 2013    23:47

Na sobotnich (30.11.2013) XI Mistrzostwach Polski w warcabach aktywnych, zorganizowanych tradycyjnie w Zespole Szkół nr 2 w Markach doskonale wypadli zawodnicy UKS Struga. W każdej z trzech rozgrywanych kategorii mareccy warcabiści zdobyli puchary!

W kategorii dziewcząt do lat 16 I miejsce i tytuł Mistrzyni Polski w warcabach aktywnych zdobyła nasza zawodniczka Marta Bańkowska. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze Karolina Sobolewska (IV), Ludwika Moczulska (V), Klaudia Adamczyk (VII) i Ida Zając (VIII).

Chłopcy z UKS Struga spisali się też doskonale: Martin Banaszek został Wicemistrzem Polski, Artur Moczulski był czwarty, Bogdan Bańkowski ósmy.

W kategorii open, gdzie kobiety grały razem z mężczyznami do zawodów przystąpiło wielu zawodników mających na swoim koncie osiągnięcia ogólnopolskie i międzynarodowe. Mimo tak wysokiej konkurencji nasz zawodnik Michał Janicki zdobył tytuł Wicemistrza Polski, Marcin Grzesiak był czwarty, Paweł Suchecki szósty.

Do sukcesów naszych zawodników należy dołączyć sukces organizacyjny. UKS Struga, który był odpowiedzialny za organizację turnieju, wywiązał się dzięki zaangażowaniu wielu ludzi - wzorowo. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli: Dyrekcji ZS2 w Markach, pracownikom szkoły, rodzicom, dzieciom, a także Władzom Miasta Marki za wsparcie finansowe zawodów.

Pełne wyniki turniejów:
Kategoria dziewcząt do lat 16
Kategoria chłopców do lat 16
Kategoria open

Zdjęcia z mistrzostw

Impreza została dofinansowana ze środków pochodzących z budżetu Miasta Marki w ramach realizacji projektu pn. ,,Zagospodarowanie czasu wolnego, poprawa kondycji fizycznej i umysłowej poprzez organizowanie zajęć warcabowo-szachowych, organizację imprez sportowych, szkolenie zawodników, przygotowanie do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w 2013 roku''

zdjecie: 59596