Autokarowy wyjazd do kina "PRAHA" na biograficzny film pt. "PAPUSZA" - prod. polska 2013.

MOK Marki MOK

 4 grudnia 2013    16:40

Autokarowy wyjazd do kina "PRAHA" na biograficzny film pt. "PAPUSZA" - prod. polska 2013.

niedziela, 15.12.2013, godzina 15:00

REŻYSERIA I SCENARIUSZ: Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze. OBSADA: Jowita Budnik - Bronisława Wajs-Papusza Zbigniew Waleryś - Dionizy Wajs, mąż Papuszy Antoni Pawlicki - Jerzy Ficowski Artur Steranko - Czarnecki Andrzej Walden - Julian Tuwim Krzysztof Bochenek - Dozorca

Koszt: 10zł. Zapisy i wpłaty w sekretariacie MOK. Wyjazd z ul. Malinowej godz. 15:15.

Początek seansu godz. 16.00 Bilety ulgowe: 10zł. Przejazd autokarem bezpłatny Zapisy i wpłaty w sekretariacie MOK pn-pt 14.00 - 19.00 Marki, ul. Fabryczna 2, tel. 22 781 14 06

"Papusza" to oparta na faktach dramatyczna historia Bronisławy Wajs, pierwszej romskiej - cygańskiej poetki, kobiety świadomej swojego autorskiego głosu, która spisała swoje wiersze. To też historia spotkania poetów: Jerzy Ficowski dostrzegł jej wielki talent, zachęcił, aby zapisywała swoje utwory, i przetłumaczył je na język polski. W 1956 roku ukazał się w oficjalnym obiegu pierwszy tomik poezji Bronisławy Wajs zatytułowany "Pieśni Papuszy". Nie byłoby to możliwe bez wstawiennictwa i pomocy trzeciego poety - Juliana Tuwima. "Gila" Papuszy, tak poetka nazywała swoje wiersze, trwale wzbogaciły one polską kulturę o wgląd w cygańską duszę. Opowiadając o samotności i sztuce, Krauzowie stworzyli dzieło bliskie perfekcji. To jeden z najważniejszych polskich filmów kilku ostatnich lat.

Marecki Ośrodek Kultury im.Tadeusza Lużyńskiego ul. Fabryczna 2, tel: 22 781 14 06 www.mokmarki.pl

Galeria

fot. 1
fot. 2
zdjecie

MOK Marki

Marecki Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury. Powstał w 1984 roku. Naszą siedzibą jest zabytkowy, ponad stuletni budynek z piękną wieżyczką, mieszczący się w centrum miasta przy ul. Fabrycznej 2, róg ul. Piłsudskiego. Uchwałą Rady Miasta Marki z dnia 18 maja 2011 roku Marecki Ośrodek Kultury otrzymał imię Tadeusza Lużyńskiego - mareckiego artysty plastyka, pedagoga i społecznika.

MISJA
Misją Mareckiego Ośrodka Kultury jest kreowanie zainteresowań kulturą i sztuką, animacja
i edukacja kulturalna oraz upowszechnianie lokalnych tradycji.

Oferujemy udział w zajęciach stałych i cyklicznych, a także spotkaniach, koncertach, spektaklach teatralnych, wernisażach, sesjach warsztatowych i projektach. Przygotowujemy do udziału w kulturze artystycznej i zapewniamy kontakt ze sztuką i artystami.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY
ZAPRASZAMY DO JEJ WSPÓŁTWORZENIA I WSPÓŁPRACY

Chcemy być miejscem pobudzającym lokalną aktywność, miejscem przerzucania mostów pomiędzy różnymi grupami mieszkańców. Czekamy na nowych partnerów, nowych uczestników i nowe propozycje.

mokmarki.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry