Skrzyżowanie Piłsudskiego/Małachowskiego/Wspólna - przynoszę dobre wieści od wojewody.

Arkadiusz Werelich RadaMiastaMarki

 9 grudnia 2013    09:22

Tak się składa, że właśnie w mikołajki przyniosłem dobre wieści dla mieszkańców Marek, które przekazał mi wojewoda Jacek Kozłowski.

Nasze nieustające działania przyniosły konkrety. Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że montaż urządzenia rejestrującego wjazd na czerwonym świetle na wspomnianym skrzyżowaniu nastąpi w II połowie 2014 roku.

Wiadomość jest z gatunku dobrych, ale uznaliśmy z wojewodą, że należy działać dalej, a wynikiem tego jest kolejne pismo w tej sprawie, w którym wojewoda prosi o rozważanie możliwości montażu urządzenia jeszcze w I połowie przyszłego roku.

Jakiś czas temu zwracałem się do burmistrza z wnioskiem o zorganizowania spotkania, w którym mięli wziąć udział przedstawiciele najważniejszych instytucji, czy organów, które bezpośrednio decydują o bezpieczeństwie na drodze krajowej.

Niestety, ale burmistrz uznał, że nie widzi potrzeby takiego spotkania i będzie się przyglądał obecnej sytuacji. Stanowisko burmistrza w tej sprawie zdziwiło wojewodę, ponieważ jak mówił - nie spotkał się jeszcze, aby burmistrz tej, czy innej gminy, nie chciał skorzystać ze wsparcia, które jest mu oferowane. Nie wnikam jednak w szczegóły tej decyzji, ponieważ burmistrz ma prawo do własnej interpretacji zaistniałej sytuacji. Nie zmienia to faktu, że będę dalej działał w tej sprawie, aby doprowadzić do maksymalnej poprawy bezpieczeństwa na wspomnianym skrzyżowaniu. 

Galeria

zdjecie: 59806
fot. 2
zdjecie

Arkadiusz Werelich

Oddany lokalnym sprawom, samorządowiec, radny powiatu wołomińskiego, społecznik.

www.werelich.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry