XX Mistrzostwa Marek w szachach

10 grudnia 2013    00:54

W Zespole Szkół nr 2 w Markach rozegrane zostały XX Mistrzostwa Marek w szachach o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Imprezę co roku w pierwszą sobotę grudnia organizuje Uczniowski Klub Sportowy "Struga", a fundatorem nagród jest Urząd Miasta Marki. Patronat nad Mistrzostwami objął Burmistrz Miasta Marki.

Tegoroczne Mistrzostwa zgromadziły niewielką grupę miłośników szachów - 21 zawodników. Zgodnie z regulaminem zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 16 i open. Młodsi rozegrali 9 rund, starsi zawodnicy 7 rund.

Zwycięzcą w młodszej kategorii został Tomasz Wiśniewski z Wołomina, drugie miejsce zdobyła Agata Słoniewska z Marek, trzeci był brat Agaty - Kacper Słoniewski.

Mistrzem w kat. open został Ryszard Rusin z Warszawy, przed Sebastianem Sentowskim i Witoldem Rogulskim z Zielonki.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody, ufundowane przez Urząd Miasta Marki.