Ostrzeżenie: Oszustwa metodą "na wnuczka"

Sylwia Matusiak UMMarki

 13 grudnia 2013    15:06

Mareccy policjanci odnotowali w ostatnich dniach kilka kolejnych przypadków oszustwa metodą "na wnuczka". Jedna z mieszkanek Marek straciła w taki sposób oszczędności życia czyli 22 000 złotych.

Ponownie apelujemy o zachowanie czujności i ostrożności w kontaktach z obcymi. Do oszustw dochodzi z reguły według sprawdzonego schematu. Starsza osoba słyszy w słuchawce telefonu głos mężczyzny, który przedstawia się jako jej krewny. Następnie oszust podszywający się pod członka rodziny informuje, że spowodował wypadek bądź jest w innej dramatycznej sytuacji. W związku z tym potrzebuję pilnej pożyczki, po którą zgłosi się jego znajomy.

Przypominamy, że jeśli osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za członka naszej rodziny i prosi o pomoc (najczęściej jest to prośba o pożyczenie pieniędzy), sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewny.

W jaki sposób? Oddzwońmy do niego lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy o jaką prosi.

Pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję.

Sylwia Matusiak Zastępca Burmistrza Miasta Marki  

Miasto Marki |

Galeria

zdjecie: 60146

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry