Aby inni mogli spać spokojnie

Marcin Brzeziński OSP

 15 grudnia 2013    22:58

Ćwiczenia kontrolne w OSP Marki

W dniu dzisiejszym nasz Druh Naczelnik zgodnie ze strażackim duchem i w myśl powiedzenia "nie znasz dnia ani godziny", zadbał o to byśmy mogli praktycznie sprawdzić naszą gotowość bojową.

Kilka minut po godzinie 10 został ogłoszony alarm i ruszył stoper. Po chwili zaczęli się pojawiać pierwsi Druhowie pędząc czym i na czym tylko się da, by jak najszybciej zająć swoje miejsce w wozie. Każdy najszybciej jak to tylko możliwe przebierał się w kompletne umundurowanie bojowe i odpowiednio wyposażony, przygotowany do wyjazdu zajmował należne mu miejsce. Nasz pierwszy wyjazdowy 687[M]36 wyjechał z kompletnym zastępem, ale tym razem, na szczęście, tylko na ćwiczenia. W trakcie zajęć przypomniano zasady BHP przy prowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych, wypracowano odpowiedni zamiar i założenia taktyczne, a następnie na polecenie dowódcy przystąpiono do jego realizacji. Przy takiej okazji nie mogło oczywiście zabraknąć rozwinięcia na dwie linie gaśnicze przy założeniu obrona - natarcie, a także nieśmiertelnego sprawiania drabiny nasadkowej i prawidłowego jej wykorzystania w trakcie akcji. Kierowcy ćwiczyli obsługę autopompy i zapoznawali się z wyposażeniem oraz jego lokalizacją na wozie. Po ćwiczeniach nie mogło zabraknąć obsługi sprzętu i uzupełnienia jego stanu ilościowego na wozie bojowym, który za każdym razem musi być w pełni przygotowani do ewentualnego, nieoczekiwanego i rzeczywistego wyjazdu alarmowego.

Po zakończeniu ćwiczeń Druh Naczelnik omówił działania i zarządził powrót do zacisznych pieleszy domowych na zasłużony, niedzielny odpoczynek z rodzinami.

Więcej zdjęć na Strefie Druha!

[gallery]

Galeria

zdjecie: 60200
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry