17 grudnia 2013    14:16

14 grudnia w Mareckim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta prezentacja I-ego Tomu "Rocznika Mareckiego".

"Rocznik Marecki" to zbiór artykułów dotyczących głównie historii naszego miasta. Poruszone zostały w nim takie kwestia jak Getto, które funkcjonowało w Pustelniku w latach 1940-1942 czy raport Dowsona z 1921 r. nt. sytuacji w Markach. Oprócz tego w publikacji znajdziemy również odpowiedź czy jesteśmy markowiakami, markowianami czy może marczanami?

Podczas prezentacji autorzy w kilkuminutowych wystąpieniach omówili przygotowane przez siebie artykuły. Na koniec głos trafił do publiczności, która nie tylko zadawała pytania, ale też informowała o swoich badaniach dotyczących Marek.

"Rocznik Marecki" został przygotowany pod redakcją Zbigniewa Paciorka. Ponadto w publikacji ukazały się artykuły przygotowane przez Marię Przybysz-Piwko, Marka Kroczka, Marka Mańka, Tomasza Sławomira Paciorka, Mariana Ryszarda Sawickiego, Mikołaja Szczepanowskiego, Antoniego Widomskiego, Jana Wnuka. Koncepcja wydania "Rocznika Mareckiego", a także skład i łamanie oraz oprawa graficzna przygotowane zostały przez Marka Mańka.

"Rocznik Marecki" cieszy się dużą popularnością, już w dniu premiery rozeszły się wszystkie przygotowane egzemplarze. Koszt zakupu to 21 zł. Jest to jednocześnie cena wydruku pojedynczej sztuki. Książkę można nabyć w Mareckim Ośrodku Kultury lub za pośrednictwem Zbyszka Paciorka oraz Tomasza Paciorka (kontakt: tpaciorek@wp.pl). W środy w godz.13-18 "Rocznik Marecki" będzie dostępny w Urzędzie Miasta, w Sali Ślubów (I piętro, pok. nr 40).

Wydanie "Rocznika Mareckiego. Tom I" zostało sfinansowane z budżetu Miasta Marki.

Galeria

zdjecie: 60248
fot. 2
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry