Z Marek do Brukseli po raz trzeci

START:    27 stycznia 2014

Paweł Pniewski MOK RadaMiastaMarki

 18 grudnia 2013    00:11

Rada Miasta Marki oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego już po raz trzeci zapraszają mareckich gimnazjalistów do udziału w Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej "Markowianin, Polak, Europejczyk, czyli nie taka Unia straszna...". Unia Europejska nie jest czymś odległym i abstrakcyjnym, ale już od kilku lat jest częścią naszego życia, którą warto poznać i zrozumieć.

Zwycięzcy konkursu zaproszeni zostaną na wyjazd do Brukseli, gdzie będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy w unijnych instytucjach, ale również pospacerować po stolicy Belgii i spróbować specjałów z których słynie: czekoladek oraz gofrów. Patronem honorowym konkursu i zarazem sponsorem nagrody głównej została europosłanka prof. Danuta Hübner. Partnerami konkursu są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Wodociąg Marecki sp. z o.o. - największy marecki beneficjent funduszy unijnych.

Uczniowie mareckich gimnazjów chęć uczestnictwa w konkursie zgłaszają nauczycielom wskazanym przez dyrekcję danej szkoły, natomiast gimnazjaliści uczący się poza Markami swoje zgłoszenie przesyłają na adres mailowy: radny.pniewski@marki.pl lub za pomocą strony internetowej www.markiue.com.pl stworzonej na potrzeby konkursu. Pierwszy etap konkursu przeprowadzony zostanie 27 stycznia w szkołach. Finaliści, o wyjazd do Brukseli rywalizować będą w konwencji teleturnieju "Jeden z Dziesięciu" podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się 14 lutego 2014 w Mareckim Ośrodku Kultury.

organizatorzy

Galeria

zdjecie: 60290
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry