Najmłodsi zawodnicy UKS "STRUGA" na MP w Miejskiej Górce

Michał Suchecki UKSStruga

 23 lutego 2009    23:13

W dniach 20-22.02.2009 w Miejskiej Górce koło Rawicza odbył się I Młodzieżowy Drużynowy Puchar Polski w warcabach klasycznych. Nasz klub reprezentowała drużyna w składzie: na pierwszej warcabnicy Artur Moczulski, na drugiej Bogdan Bańkowski, na trzeciej Karolina Sobolewska i na czwartej Marta Bańkowska. Każdy z zawodników rozegrał 7 rund. Z wyjątkiem trzeciej warcabnicy (która była zarezerwowana dla zawodnika do lat 10) na pozostałych warcabnicach mogli grać warcabiści do 13 lat. Warto zauważyć, że z wyjątkiem Artura (11 lat) pozostali zawodnicy nie ukończyli jeszcze 10 roku życia. Prawie w każdej rundzie mierzyli swoje siły z zawodnikami starszymi i bardziej doświadczonymi.

Ostatecznie drużyna UKS "Struga" zajęła 6 miejsce (na 8 drużyn) przegrywając małymi punktami z drużyną z Mińska Mazowieckiego.

Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najlepszych zawodników na poszczególnych warcabnicach. Srebrny medal, dyplom oraz nagrodę wywalczyła Karolina Sobolewska grająca na 3 warcabnicy. Natomiast Marta Bańkowska (8 lat) została nagrodzona dyplomem i piękną statuetką dla najmłodszej zawodniczki.

Tym razem drużyna UKS "Struga" nie stanęła na podium, ale dzieci przez rozegrane (i przeanalizowane) partie z lepszymi zawodnikami wiele się nauczyły. Jesteśmy pewni, że wiedza, którą zdobyły, zaowocuje w przyszłych zawodach.

Edyta Suchecka

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry