W ten świąteczny czas...

Marcin Brzeziński OSP

 22 grudnia 2013    09:48

Pierwsza od 22 lat strażacka Wigilia w OSP Marki.
Pomimo niespokojnego przedpołudnia, jak co roku w ten świąteczny czas, nadeszła pora by zasiąść przy wspólnym wigilijnym stole, złożyć sobie życzenia i spędzić czas we wspaniałej rodzinnej atmosferze.

Również i marecka OSP zasiadła w dniu dzisiejszym do wspólnej wieczerzy. Jest to dla nas wszystkich tym bardziej podniosła chwila, że jest to pierwsza wspólna Wigilia po tegorocznej reaktywacji jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach, która w roku 1991 na mocy uchwały radnych naszego miasta zawiesiła swoją działalność. Dzięki grupie zapaleńców w tym roku reaktywowano, po 22-letniej przerwie, jednostkę do życia i służby na rzecz mareckiej społeczności. Jak zwykle w takich chwilach wszyscy oddają się zadumie, odsuwają na dalszy plan waśnie i nieporozumienia na rzecz wspólnego kolędowania i radości z Bożego Narodzenia.

Tradycyjnie nasza Wigilia rozpoczęła się od słów Pisma Świętego, które zostały odczytane przez Księdza Proboszcza parafii pw. Św. Izydora w Markach. Następnie nadszedł czas na krótkie przemówienia zaproszonych Gości oraz władz naszej OSP, w których nie mogło zabraknąć krótkich podsumowań naszej tegorocznej działalności, a całość dopełniło tradycyjne przełamanie się opłatkiem i złożenie sobie życzeń. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd, oraz wigilijnego barszczu i karpia. Swoją drogą kuchnia stanęła na wysokości zadania serwując wspaniałe dania, które były pałaszowane przez wszystkich z przysłowiowymi "trzęsącymi się uszami". Rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim, czego oznaką było niekończące się śpiewanie kolęd i wspólne dyskusje.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym Gościom za przybycie i uświetnienie swoją obecnością naszej imprezy wigilijnej, a czytającym ten post życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych wspólnie ze swoimi rodzinami w spokoju, oraz wszelkiej pomyślności na nadchodzący Nowy Rok 2014.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Galeria

zdjecie: 60430

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry