"Jest to mały, ale ważny krok"

Mikołaj Szczepanowski UMMarki ObwodnicaMarek

 23 grudnia 2013    13:45

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wojewoda podpisał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej, dla Obwodnicy Marek.


Zezwolenie dotyczy rozbudowy drogi ekspresowej S8 na 2,2 km odcinku, biegnącym od węzła ?Marki? do węzła ?Drewnica? (na terenie gminy Marki oraz gminy Zielonka). Projektowany fragment rozpoczyna się na połączeniu z wybudowanymi jezdniami drogi ekspresowej S8 w węźle Marki, w okolicy przecięcia z ul. Wojskiego (w Markach), następnie przetnie ulice: Szpitalną i Ząbkowską (w Markach), Marecką (w Zielonce).

W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę 2 jezdni po 3 pasy ruchu, 2 mosty nad rzeką Długą, wiadukty, ekrany akustyczne i odwodnienie.


Nawiązując do tytułu konferencji (Krok ku Obwodnicy Marek), jest to mały, ale ważny krok. Podpisana dzisiaj decyzja dotyczy tylko małej części inwestycji. Martwi jednak przedłużająca się procedura przetargowa na II etap. Na pewno cieszy nas, że wojewoda mimo to jednoznacznie stwierdził, iż koniec 2016 roku jest realną datą oddania Obwodnicy Marek do użytku ? w komentarzu dla mediów stwierdził Janusz Werczyński, burmistrz Marek.

WPiR


Galeria

zdjecie: 60472
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry