Spotkanie na szczycie ws Karty Markowianina

Mikołaj Szczepanowski Komunikacja KurierMarecki

 7 stycznia 2014    16:28

7 stycznia odbyło się spotkanie Janusza Werczyńskiego, burmistrza Marek z Wiesławem Witkiem, nowym dyrektorem warszawskiego Zarządu Transportu Miejskiego. Głównym tematem rozmów było jak najszybsze wprowadzenie "Karty Markowianina".

Władze Marek były zaniepokojone opóźnieniem we wdrażaniu karty. Wstępnie "Karta Markowianina", która uprawniałaby mieszkańców Marek do zniżek na długookresowe bilety komunikacji miejskiej, miała obowiązywać od 1 stycznia br. Niestety Rada Warszawy nie przyjęła odpowiedniej uchwały w pierwotnie zapowiadanym terminie. Wśród stołecznych urzędników pojawiły się wątpliwości prawne.

Podczas spotkania kwestie te zostały w dużym stopniu wyjaśnione. Z naszych informacji wynika, iż jednym z problemów była kwestia wysokości dopłat z mareckiego budżetu. W ocenie władz Warszawy powinny być one podobnej wysokości, co te oferowane dla Warszawiaków w ramach stołecznego projektu "Karty Warszawiaka".

Zarówno burmistrz Werczyński jak i dyrektor Witek wyrazili wolę jak najszybszego załatwienia sprawy oraz zadowolenie z prac nad projektem, który umocni więzi w aglomeracji warszawskiej. Warto bowiem podkreślić, że za przykładem Marek chcą podążyć kolejne gminy sąsiadujące ze Stolicą.

Zarząd Transportu Miejskiego wskazuje 1 marca jako najbliższy możliwy termin wprowadzenia "Karty". Ostateczny termin uzależniony jest od władz Warszawy.

Marek Szczepanowski
kurier.marecki@gmail.com

Galeria

zdjecie: 60824
zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry